Egy évet csúszhat az udvarhelyi Sapi
MEGOSZTÓ
Tweet
Élőben az októberi tanácsülésről – átadták a Vasszékely-díjakat
Kivételesen egy órával később kezdődik az...Megint lecsapott a prefektus a magyar trikolórra
Az október 23-ai díszítés miatt büntette meg a...Lyukas izék a főtéren
Az október 23-ai megemlékezés alkalmából ünneplőbe...Itt kaphat helyett a Sapi
ÍRTA: UH.RO
Dávid László, a Sapientia EMTE rektora azt nyilatkozta a Krónikának, hogy valószínűleg nem indulhatnak el idén a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) Székelyudvarhelyre tervezett képzései. Az engedélyek megszerzése, a helyszín alkalmassá tétele és a helyi tantestület megszervezése lassítja a folyamatot.
A Sapientia EMTE vezetősége két szakot indítana városunkban, textilmérnök- és nyomdászképzést, illetve kereskedelem és turizmus szak létrehozását látják a legesélyesebbnek.
A korábbi tervek szerint már idén nyáron meghirdették volna az új, nappali tagozatos képzéseket, ám a marosvásárhelyi Műszaki és Humántudományok Kar – melynek kihelyezett tagozataként működne kezdetben az udvarhelyi oktatási központ – egyik képzésének akkreditálása, a szükséges engedélyek megszerzése, illetve a tantestület átszervezése miatt valószínűleg egy évvel elhalasztják az indítást.
Ahhoz, hogy a Spiru Haret Iskolaközpont épületegyüttese felsőoktatási központtá válhasson, bizonyos átalakítások, beruházások szükségesek, ez is lassíthatja a folyamatot.
Dávid László szerint folyamatosan egyeztetnek a városvezetéssel és a székelyudvarhelyi MÜTF Oktatási Központtal.
Bálint Attila, a polgármesteri hivatal szóvivője megkeresésünkre elmondta, sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudja az információkat, de hozzátette a megbeszélések folytatódnak.
Január 16-án a következőket nyilatkozta portálunknak Bunta Levente polgármester: Azon dolgozunk, hogy 2014 őszén elinduljon a három szak Székelyudvarhelyen. Az elkövetkező hónapokban dől el, hogy milyen szakok lesznek elindítva, de figyelembe vesszük városunk oktatási stratégiáját, valamint az igényeket. A menedzsment, a pedagógia, a mezőgazdaság, az egészségügy, valamint a testnevelő tanárképző szakok is szóba kerültek.