Kulcsrakész ANL-s lakásmutyi
MEGOSZTÓ
Tweet
Élőben az októberi tanácsülésről – átadták a Vasszékely-díjakat
Kivételesen egy órával később kezdődik az...Megint lecsapott a prefektus a magyar trikolórra
Az október 23-ai díszítés miatt büntette meg a...Lyukas izék a főtéren
Az október 23-ai megemlékezés alkalmából ünneplőbe...Fotó: Kakasy Botond
ÍRTA: BEDŐHÁZI ATTILA-CSABA
A csütörtöki rendes havi tanácsülésen Jakab Attila, EMNP-s tanácsos azzal gyanúsította meg Kulcsár-Székely Attila RMDSZ-es önkormányzati képviselőt, visszaélt tisztségével, és a feleségének Kulcsár-Székely Melindának kiutalt ifjúsági lakásból egy éve kiköltözött, de az ingatlant nem adta le, az eltelt egy évben pedig másvalaki lakott benne.
Az esetről a tanácsülés után Kulcsár-Székely Attila azt mondta, hogy „a lakás üres, le van adva". Arra a kérdésünkre, hogy időközben lakott-e valaki a lakásban, azt felelte, hogy „nem, az én tudomásom szerint." Ugyanakkor azt is mondta, hogy ha foglalkozunk az üggyel, akkor „egy megsegített családon veritek el a port".
Kulcsár-Székely Attila tavaly szeptember végén költözött ki a lakásból, erről árulkodik Facebook bejegyzése is, viszont „elmulasztotta" elindítani a hivatalos procedúrát. Az ingatlan leadásáról szóló iratokat néhány napja, október 28-án tették le a polgármesteri hivatalban.
Egy éve elköltöztek, de csak most vált üressé
A tanácsülés után meglátogattuk a szóban forgó tömbházat, a Kis Gergely utca 8/8-as szám alatt levő lakást. A kaputelefonon egy korábbi lakó neve szerepelt. Csengetésünkre senki nem válaszolt, majd egy helyi lakos elmondta, üres az a lakás.
A lépcsőházban többszöri kopogtatásunkra sem nyitott ajtót senki. Az ajtón egyébként a Kulcsár-Székely név szerepelt. A szomszédok szerint az elmúlt vasárnap költöztek ki a lakók az ingatlanból, de ők nem a Kulcsár-Székely család voltak. Utóbbiak körülbelül egy éve nem laknak ott.
Politikusok csatája a színpadon
A helyszínen szerzett információink szerint Barabás Árpád és Bekő Fóri Zenkő színészek éltek az ominózus lakásban. Barabás úgy gondolja, hogy nem követtek el főbenjáró bűnt azzal, hogy egy üres lakásban laktak. Ennek ellenére nem tagadta, és nem is ismerte el, hogy ők lettek volna a „lakásmutyi" kedvezményezettjei. Úgy véli, hogy bármit nyilatkozik, azzal belekeveredik a két politikus személyes csatározása miatt kipattant botrányba.
Az a lakás amúgy is üresen állt volna a következő lakáskiosztásig, Kulcsár-Székely segített nekik, hogy ne egy csótányokkal teli ingatlanban kelljen várniuk gyermeküket. Kulcsár-Székelynek nem fizettek semmit, ők a lakás bérét és a költségeket állták. Egyébként maguk is adtak le kérést, igaz szociális lakásra, amit nem kaptak meg.
Barabás Árpád nem érti, hogy miért értékelődött fel ennyire ez az eset, amikor köztudott, és vizsgálatot érdemelne, hogy többen élnek így az ANL-s lakásokban.
A csereháti lakók hasonlóképpen vélekedtek: több üresen álló lakás is van a tömbházakban, olyanok is, amelyekben már több hónapja nem lakik senki.
Vargabetűs kampányfogás?
Ma délelőtt a Star Rádió híradójának Kulcsár Székely-Attila azt nyilatkozta, hogy „tanácsosként igaz, hogy egy vargabetűt leírva, de segített egy rászoruló családnak, ideig-óráig."
Majd hozzátette: „ami a legfontosabb részünkről, nekünk a lelkiismeretünk tiszta, mert mi nem követtünk el sem bűnt, se semmi hasonló dolgot. Előre megbeszélten, letárgyalva segítettünk egy családon, viszont a lakás, az üres, le van adva a kérés is a szerződés felbontására. Teljesen az ügy tiszta, csak úgy érzem én, hogy a választási kampány miatt túl nagy hangsúlyt kapott".
Péntek délben ismét megkerestük az RMDSZ önkormányzati képviselőjét, de kérdésünkre azt mondta, hogy nem szeretne nyilatkozni.
Lakásleadási procedúra
Az ifjúsági lakások szerződése öt évre szól, ám a bérlő hamarabb is felbonthatja azt. Amennyiben nem kíván többé a lakásban lakni, mindenek előtt egy kérést kell leadnia a hivatal városgazdálkodási osztályán, ugyanakkor bizonylatokat kell felmutatnia a fenntartási számlákról (közös költség, villany, gáz, stb.), amivel igazolja, hogy nincs tartozása.
A hivatal munkatársai leellenőrzik a lakást egy leltári listával, erről pedig egy jegyzőkönyvet állítanak ki – amennyiben mindent rendben találnak, a bérlő leadhatja a kulcsot.
A megüresedett lakás újrakiosztását az önkormányzati testület rendeli el – azt a listát veszik alapul, amit a legutóbbi kiosztásánál véglegesített a tanács. Eszerint mindig a soron következő kapja a megüresedett lakást, amennyiben igényli, illetve még megfelel a törvény által előírt kritériumoknak.
A lakásleadásról, illetve a lakások újrakiosztásáról korábban írtunk, a procedúra itt olvasható.
Csak a csend felelt
Jakab Áron-Csabát, az RMDSZ-frakcióvezetőjét arról kérdeztük, hogy mi az álláspontja a testületnek a Kulcsár-ügyről. A frakcióvezető a következőket mondta: „egyelőre ehhez nem nagyon tudok hozzászólni." Ígéretet kaptunk arra, hogy amennyiben születik álláspont az üggyel kapcsolatban, azt eljuttatják szerkesztőségünkhöz.
A polgármesteri hivataltól is meg szerettük volna kérdezni, mi az álláspontjuk, de kezdetben sem a polgármester (egyben az RMDSZ udvarhelyi elnöke), sem a sajtószóvivő nem vette fel a telefont. Később Bálint Attila sajtószóvivő megnyugtatott, hogy írásos közleményben fogják tájékoztatni a lakosságot, ám azt nem tudta megmondani, hogy ez mikor fog bekövetkezni.
Jakab Attila, az EMNP tanácsosa közösségi oldalán is felszólította Kulcsár Székely Attilát, hogy a csalásának következményeként azonnali hatállyal adja be lemondását a Polgármesteri Hivatal iktatójába.
„Amennyiben ez nem történik meg, és a polgármester valamint az RMDSZ frakció elkeni az ügyet, tehát Kulcsárt védelmezik, azt jelenti, hogy Székelyudvarhelyen a többségi városvezetők csalásra ösztönzik a városlakókat" – tette hozzá a néppárti önkormányzati képviselő.
A Magyar Polgári Párt székelyudvarhelyi szervezete felszólította Kulcsár-Székely Attila RMDSZ-es önkormányzati képviselőt, hogy haladéktalanul tisztázza a családja számára kiutalt ifjúsági lakás körül felmerült gyanús körülményeket.
„Elfogadhatatlan számunkra az RMDSZ frakció azon kísérlete, hogy az ügy tisztázását elodázza, illetve a privát szférába igyekezze a felelősség kérdését áttolni. Egy önkormányzati képviselőnek fedhetetlennek kell lennie, különösképpen, ha neve egy, az önkormányzat felügyelete alá tartozó, közvagyonnak számító ingatlan használatával kerül összefüggésbe" – jegyzi meg a szerkesztőségünkbe eljuttatott közlemény.
A polgáriak hozzátették, amennyiben igaznak bizonyulnak a tanácsos elleni vádak, akkor ők is felszólítják, hogy mondjon le tisztségéről.
Hozzászólások | Szabályzat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|