Ilyen lesz az Orbán Balázs iskola tornaterme
MEGOSZTÓ
Tweet
Utcára került az iskola (videó)
Levelek hulltak, grafikák, festmények lobogtak a...Állat volt a napiban
Gyanútlanul mentem a Csillagvár Napköziotthonba és ez...Tudászban ki a jó?
Egész Székelyföld itt lesz a történelmi vetélkedő...Erre a helyre építenek. Fotó: Gál Előd
ÍRTA: KATONA ZOLTÁN
Arról, hogy milyen volt, sokat nem lehet beszélni, mert az 1974-75-ben épült lakótelepi általános iskola egyik tantermében volt berendezve a tornaterem. Az ideiglenes megoldás további három évig fog működni, mert a tervek szerint még három év kell, ameddig használható lesz az új tornaterem.
A tornaórákat jó időben az 514-es diáklétszámú iskola két, betonozott, illetve aszfaltozott sportpályáján tartották, ezek egyike ugyanúgy megmarad, az új sporttermet az alsó pályára építik fel. Nagyon régen, még a nyolcvanas években a hidegebb hónapok, illetve esős időjárás alatt a földszinti folyosón tartották a tornaórákat. Akkor annyi diák járt az iskolába három váltásban, hogy nem lehetett egyetlen tantermet sem tornateremnek átalakítani.
Ami a terveket illeti, a polgármesteri hivataltól szereztük meg azokat. Az előtanulmányt az udvarhelyi Pecta Kft. készítette, a főtervező Orbán Kinga, a főépítész pedig Albert Márton volt a hivatal sajtóirodája szerint. Az épület kívülről így fog kinézni.
Ami a tornaterem paramétereit illeti, Az épület hossza 52,70 méter, szélessége 28,85 méter lesz. A magassága a legmagasabb ponton 10,38 méter, amiből a használható belmagasság 6,80 m.
A sportterem pályája 1071,4 négyzetméter lesz, hossza 40, szélessége 20 méter lesz. Két kézilabdakapu lesz a pályán, egyik oldalán (az iskola felé eső részen) pedig lelátó is helyet kapott.
A sportterem megépítéshez a Regionális és Fejlesztési Minisztérium Országos Helyi Fejlesztéseket Támogató Programtól (PNDL) kapott pénzt a város, a teljes beruházás 5 757 675 lejbe kerül, ebből az építkezés költsége 4 651 991 lej. A város 5 589 966 lejt pályázott a PNDL programból, az önköltség 145 156 lej lesz, ezt három év alatt kell előteremteni – a tervezési fázisra eddig 22 551 lejt költöttek el.
A tervek szerint három év alatt felépülne a sportterem, tehát 2020-ban kezdődő tanévben már a teremben lehetne tartani a tornaórákat.
Az Orbán Balázs Általános Iskolában 45 évnek kellett eltelni ahhoz, hogy tornaterme legyen.