Sport » Egyéb sport

Magyarországon győztek az udvarhelyi floorballosok

A debreceni Floorballer.hu Kupán, a magyarországi országos bajnokság 3. csoportjának csapataival mérkőzött meg a Black 69 Floorball Team.

SzecsiNyert

Szécsi a világ tetején (videó)

Volt francia válogatott labdarúgók méltatták a...
teqball02

Mi adjuk az egész román válogatottat

Ráadásul címvédőként utazunk a franciaországi...
ivovolgye

Ha október eleje, akkor irány az Ivóvölgye!

XI. kiadásához érkezett az Ivóvölgye...

Floorball Székelyudvarhelyen
Fotó: Kakasy Botond/archív
szerkesztoÍRTA: UH.RO
2014. április 27., 12:04

A székelyudvarhelyi floorballosok az A csoportban az EBES és a DEAC Floorball, illetve az Incrediballs csapataival mérkőztek meg, mindegyik párharcból a székelyudvarhelyi csapat került ki győztesként. A csoportelsőség elnyerését követően az elődöntőben Sárospatak csapatát a Black 69 nyolc ponttal verte – derül ki a csapat sajtóközleményéből.

A székelyudvarhelyi Black 69 Floorball Team a döntőben a Phoenix Floorball csapatát 5-1 arányban legyőzve végzett a torna első helyén. A pontkirály is a székely floorballcsapat tagjai közül került ki, Gál Zsolt 19 ponttal nyerte el a címet.

Újabb trófeát és további egyéni elismeréseket gyűjtöttek be a sportág székelyudvarhelyi képviselői, immár magyarországi országos bajnokságban szereplő csapatokat is felülmúlva.

A csapat képviselői remélik, a városvezetés és a helyi vállalkozók is felfigyelnek az eredményekre, és bíznak benne, hogy a székelyudvarhelyi floorballsport megfelelő támogatásával további székely sportsikereket alapozhatnak meg.