Sport » Egyéb sport

A csíkiak vitték el a kupát az udvarhelyi teremből

Csík-Udvarhely, Udvarhely-Udvarhely és Csík-Csík csaták voltak szombaton a Rákóczi Centerben. Csattogott a padló a floorball-tornán.

SzecsiNyert

Szécsi a világ tetején (videó)

Volt francia válogatott labdarúgók méltatták a...
teqball02

Mi adjuk az egész román válogatottat

Ráadásul címvédőként utazunk a franciaországi...
ivovolgye

Ha október eleje, akkor irány az Ivóvölgye!

XI. kiadásához érkezett az Ivóvölgye...

2016RakocziKupa
Ádáz csaták voltak a Rákócziban
szerkesztoÍRTA: UH.RO
2016. november 21., 12:49

A csíkszeredai Szépszem csapata nyerte a Rákóczi Centerben megrendezett hetedik Rákóczi Floorball Kupát – már a torna első meccsén elég nagy meglepetésre legyőzték a címvédő Floorbullst, utóbbiak csak másodikként léptek tovább a csoportjukból. A másik hármasban Black 69 simán hozta mindkét meccsét, a szintén szeredai Cheek és a Debreceni DEAC ellen.

Az elődöntőkben így a két csíki csapat egymással nézett farkasszemet és a két udvarhelyi együttes is összekerült – az elsőn a Szépszem elég kategórikus győzelmet aratott, a másodikon pedig a Floorbulls bizonyult jobbnak. Az első öt percben három gólt szereztek a narancssárga-feketék, a meccs hátralevő részében pedig jól védekeztek, a Black 69 csak egy alkalommal tudta feltörni a védelmüket.

Az ötödik helyezett a Floorballsulit elverő debreceni gárda lett, harmadik pedig a rendező udvarhelyi Black Sixty Nine együttese - a kisdöntőt ezúttal csak 5-2-re nyerte meg a Cheek ellen.

A döntő nagyon fordulatos volt, a csíkiak a finálé utolsó percében fordították meg az eredményt és nyerték meg a meccset 4-3-ra a Floorbulls ellenében.

A pontkirály a csíkszeredai Nyisztor Szabolcs (Szépszem) lett 18 ponttal, a legjobb játékosnak a Floorbulls védője, Lukácsi Csaba bizonyult, legjobb kapusnak pedig a Floorballsuli portását, Márton Zalánt választották a szervezők.

A VII. Rákóczi Floorball Kupa eredményei:

A csoport: Floorbullsz-Szépszem 4-6, Floorballsuli 69-Floorbulls 1-7, Szépszem-Floorballsuli 69 14-0.

B csoport: Black 69-Cheek 9-3, DEAC-Black 69 2-8, Cheek-DEAC 6-3

Elődöntők: Szépszem-Cheek 12-4, Black 69-Floorbulls 1-3.

Helyosztó: DEAC-Floorballsuli 9-3

Kisdöntő: Black 69-Cheek 5-2

Döntő: Szépszem-Floorbulls 4-3.