Tikosi László: Nincs száz méter Udvarhelyen, ahol a kezem nyoma ne látszana

Román-magyar: nagy csatának ígérkezik az esti

szerkesztoÍRTA: GÁL LÁSZLÓ, LŐRINCZ BARNA, PÁL GÁBOR
2009. november 21., 18:26

bitola_szkc

A hazai közönség állva tapsolja a KC játékosait.

Összesített eredménnyel 54-49-el továbbjutottunk a Challenge-kupa negyedik selejtezőkörébe.

Gólszerzők: Jankulovszki 8, Popov 6, Vezenkovszki 5, Mikolovszki 3, Dimitrovszki 2, Zarkov, Georgievszki, Mitrevszki és Uncsevszki 1-1, illetve Marcseta 8, Răpciugă 5, Lucsics 3, Ferenczi és Mihalcea 2-2, Frățilă, Mino és Liberț 1-1
Hetesek: 5/2, illetve 2/1
Kiállítás:14-8 perc.

Mihalcea félkört lép, a hazai kapus hosszú ellentámadást indít.Vége a mérkőzésnek 28-23 ra nyertek a hazaiak.

59. perc
A hazaiak átlövésből gólt szereznek, majd a védekezőik sorából is kiállítanak egy játékost dúrvaság miatt.

58. perc
Marcsetát kiállítják szabálytalanság miatt, majd Solcanu jól védekezik. Mihalcea téved, de lerohanásból gólt kapunk. 27-23

57 perc: Hazai időkérés.

56. perc
A hazaiak nem biznak a csapatban, kezdenek elmenni. Frăţilă helyzetet vét, majd Bârză ismét ziccert fog, de Lucic pontatlanul passzol. Mihalcea szemfüles védekezésben, labdát szerez, Marceta pedig gólt lő Răpciugă beadásából. 26-23

55. perc
Lucsics gólt szerez, majd Bârză hiába véd, a játékvezetők hetest ítélnek a KC ellen. A büntetőnél Bârză cserél Varóval, aki megfogja a hétméterest, de a kipattanónál nem vagyunk figyelmesek, és gólt kapunk. 26-22

54. perc
Bârză ziccert hárít, de nem koncentrálunk eléggé, és a macedónok szemfülességéből gólt kapunk 25-21

53. perc
Marcseta gólt szerez Răpciugă beadásából, kivédekezzük a hazai támadást, majd a Frăţilă - Tálas - Marceta összjáték góllal zárul 24-21

52. perc
Constantin Ştefan időt kér

51. perc
A Bitola irányítója ismét gólt szerez, Frăţilă félkört lép, majd lerohanásból a hazaiak eredményesek. 23-19

49. perc Răpciugă betörésből szerez gólt. Sikerül kivédekezni a hazaiak támadását, majd Răpciugă ismét betalál. 21-19

48. perc Az EHF-megfigyelő megszakítja a mérkőzést, a pályára lép és megkéri a közönséget, hogy legyenek sportszerűek.

48. perc
A hazaiak irányítója jeleskedik, ismét pontatlan a támadasunk. A macedónok beállója gólt dob. 21-17

47. perc
Mihalcea helyzetet vét, majd Răpciugă betörésből gólt szerez. 19-17

45. perc
Egyre jobban védekezik csapatunk, Tálas labdát szerez és kihagyja a kapussal szembeni helyzetet.

44. perc
Mihalcea átlövésből kapufát dob, a hazaiak lerohánásukból gólt szereznek, majd Mihalceat csúnyán fellökik dobás közben, amelyet a bírók hetessel és kétperces kiallítással honorálnak. A hetest Mihalcea kihagyja, 19 -16 a Bitolának.

41. perc
A hazaiak iranyítója gólt szerez, támadásban pontatlanok vagyunk. A bitolai csapat lerohanását csak hetes árán tudjuk megállítani, amit Bârză hárít.

40. perc
Solcanu jeleskedik védekezésben, majd ellentámadásból Mihalcea szerez gólt. 17-16

37. perc
Ferenczi technikai hibát követ el, majd a hazaiak átlövője ismét gólt szerez, amelyre gyorsan válaszolunk Marceta révén. 17-15

36. perc
Răpciugă védekezésben téved, amelyet kétperces kiállítással büntetnek, Bârză ismét nagyot kell védjen.

36. perc
Ferenczi lépéshibát vét, a hazaiak pedig hétmétereshez jutnak, amelyet értékesítenek. 16-14. Igazi pokollá változik a csarnok.

34 perc:
A végsőkig húzzák a támadásukat a hazaiak, amelyből gólt szereznek balszélső posztról. Ferenczi beadását elhalásszák Marcseta elől, majd ismét balszélső posztról kapunk gólt. 15-14 a hazaiaknak.

32. perc
A hazaiak kezdik a második félidőt és hatalmas átlovés-góllal hozak be a lemaradásból, majd Matus hibazik. 13-14

A Bârză - Matus, Mihalcea, Răpciugă, Tálas, Marcseta es Solcanu hetes kezdi a mérkőzést.

Kijöttek a csapatok az öltözőből. A csarnokban füstfelhő várja a játékosokat, mivel a nézők a lelátókon cigarettáznak

Az első félidő végén 14-12-re vezetnek a mieink.

30. perc
Ferenczi átlövésből betalál, majd a hazaiak irányitója is, de kiállították a beállósukat. A játékrész utolsó gólját Frățilă dobta.

29. perc
Liberț visszaáll és emberhátrányból gólt dob. A hazaiak beállós játékkal találnak be, de Lucsics válaszol. 11-12

28. perc
Răpciugă kétperces büntetést kap, Lucsics hibázik a támadásnál, kiegyenlítenek a hazaiak. Constantin Ștefan időt kér. 10-10

27. perc
Időt kér a macedónok edzője, közben a szurkolók tombolnak.

26. perc
Tálas jóvoltából heteshez jutunk, Mihalcea értekesíti. 8-10

25. perc
Pontatlanok a hazaiak, Ferenczi és Mihalcea nem értik meg egymást helyzetet hibázunk, majd a Bitola betalál. 8-9

22. perc:
Frățilă jön Matus helyére, majd Lucsics egyéni akciója gólt eredményez. 7-9

21. perc
Marcseta gólt szerez Lucsics beadásából, jól védekezünk, Matus helyzetet hibáz, Bârză nagyot véd. 7-8

20. perc
Tálas labdát szerez, de elvéti a 100%-os helyzetet, nem tudunk visszarendeződni és gólt kapunk. 7-7

19. perc:
Lucsics gólt szerez egy szép kombinációból, 7-6-ra vezetünk.

18. perc
Solcanu beállása látszik a védekezésben. Sikerült hárítani két támadást.

17. perc
Gólt dob Răpciugă, majd kettős kiállítás történik: Mihalcea és a Bitola balszélsője kényszerül pihenőre.

16. perc
Emberelőnybe kerülünk, az első kétpérces kiállítást a hazaiak kapják.

15. perc:
Bârză fog, mint a festék, Lucsics pályára lép Liberț helyére. Ferenczi gólt szerez. 5-5

13. perc:
Mihalcea beadasabol Marcseta gólt szerez. 5-4

13. perc
Gólt kapunk átlövőből, majd Răpciugă válaszol. 5-3

11. perc
Védelmünk nem az igazi, egyelőre nem találjuk a megfelelő formát. Liberț kapufát lő, Bârză véd, majd Liberț helyzetet véd. 4-2

10. perc Újabb labdát adunk el támadásban, a hazaiak taktikai hibát követnek el. Matus szélső befutásból gólt szerez. 3-2

6. perc Bârză újból véd, támadásban Liberț elad egy labdát, majd ismét gólt kapunk átlövő pozícióból. 3-1

Egyelőre nem áll össze a védekezés, hétmétereshez jutnak a hazaiak, de Bârză hárítja.

3. perc Egyből válaszolnak a hazaiak, majd támadást hibáztunk, vezet a Pelister. 2-1

A mieink kezdtek, és gólt is szereztek egyből: Marcseta beadásából Răpciugă talált be.

A keződink: Mihalcea, Ferenczi, Liberț, Marcseta, Răpciugă,Mino, kapuban Bârză.

A mecedónok kifűtyölik a mieinket, nem a legszívélyesebb fogadtatásban van részünk.

18:45 Körülbelül 1800 emberke van a sportcsarnokban, kezdik a játékosok bemutatását.

Constantin Ștefan megjelölte a 14 fős keretet: Bârză, Varó, Mihalcea, Ferenczi, Daninfeld, Lucsics, Liberț, Răpciugă, Orbán, Mino, Frățilă, Marcseta, Solcanu, Tálas. Ferenczi, Mihalcea valamint Lucsics állapota jobbra fordult, ezért vállalni tudják a játékot. Răpciugă bokája még mindig meg van dagadva, de ő is játékba száll. A mérkőzés megfigyelője az EHF részéről a török Hakan Altan, a játékvezetők a Marke Baranowski-Bogdan Lemanowicz lengyel származású bírói páros lesz.

A fiúk a délelőtt folyamán nyújtógyakorlatokból és egy húszperces pezsdítő mozgásokból álló edzésen vettek részt. A küldöttség helyi idő szerint 15:45-kor indult el a szállásról egy rendőrautó kíséretében a csarnokba. A sportlétesítményben valamivel több, mint 10 fok van, a fiúk tréningben kezdtek el melegíteni.