Hazai pályán áztak el a Vasas lányok

Gól nélkül mentek pihenni a csapatok.
szerkesztoÍRTA: SINKA-KIRÁLY LEVENTE
2014. május 17., 20:51

Szombaton a Szészrégeni Jövő együttesét fogadta a sétatéri stadionban a Vasas Femina, a női labdarúgó 1. Liga rájátszásának harmadik fordulójában.

A majdnem fél óra késéssel kezdődő találkozón Székely János a Kajtár L. – Miklós, Krall, Szőke, Bíró, Papp, Baratalis, Geréd, Balázs, Péter K., Albert kezdő tizenegyet küldte a pályára, de tíz perc után csak tíz emberrel folytathatták a találkozót.

Péter Kata utolsó védőként a büntetőterületen belül szabálytalankodott, amiért a játékvezető

piros lappal küldte a lelátóra.

A megítélt büntetőt Kajtárnak sikerült hárítania. Az első részben az emberhátrányban játszó hazaiak veszélyeztettek többet. Először Krall szabadrúgása kerülte el pár centiméterrel a vendégek kapuját, majd pár perccel később ugyancsak ő tornáztatta meg a régeni kapust.

okok-vasas5

A vendégeknek nem sikerült áttörniük a Szőke Emese vezette védőfalon, veszélyesnek mondható támadást sem sikerült összehozniuk.

A második részben is inkább a mezőnyjátékot sikerült csak folytatniuk a csapatoknak. A vendégek próbálták kihasználni emberelőnyüket, de csak egy kapufáig jutottak.

A hazai lányok is csak két távoli lövésig jutottak, melyek közül egyik fölé ment, a másikat pedig könnyedén védte a kapus.

okok-vasas6

A mérkőzés hajrájában egyre többet veszélyeztettek a vendégek, de Kajtár mindig a helyén volt. Az esős időben a hideg zuhany a mérkőzés utolsó másodpercében érkezett.

Egy beadást nem sikerült a hazaiaknak tisztázniuk, jó ütemben érkezett rá a vendégek támadója és

közelről elpöccintette Kajtár mellett.

Annak ellenére, hogy majdnem az egész mérkőzést emberhátrányban játszotta a Vasas Femina, nagyot harcoltak.

Bejött az egyik szurkoló jóslata, mely szerint az a csapat nyeri a mérkőzést, amelyik hamarabb gólt szerez. Ezt a gólt sajnos ma a vendégek szerezték meg.

okok-vasas7

Végeredmény: Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Szászrégeni Jövő 0–1 (0–0) A Vasas Femina összetétele: Kajtár L. – Miklós, Krall, Szőke, Bíró, Papp, Baratalis, Geréd, Balázs, Péter K., Albert. Csereként pályára lépett még Bálint Réka.