Nem sikerült meglepetést okoznia a Vasas Feminának

Kolozsváron, a többszörös bajnok Olimpia ellen léptek pályára az udvarhelyiek. A hazaiak otthon tartották a pontokat.

OlimpiaVasas18
Browne kettőt is lőtt, fotó: U Olimpia Cluj Facebook oldala
szerkesztoÍRTA: SINKA-KIRÁLY LEVENTE
2018. október 18., 06:48

Szerdán délután a női labdarúgó 1. Liga hatodik fordulójának találkozóján a Kolozsvári Olimpia otthonában vendégszerepelt a székelyudvarhelyi Vasas Femina. A találkozó fő esélyese a házigazda volt.

A mérkőzés előtt a hazaiak trénere, Mirel Albon azt nyilatkozta, hogy az idei bajnokságban az udvarhelyieket látja a legnagyobb riválisnak a bajnoki címért folyó harcban.

Ennek megfelelően motiváltan, jó játékkal, az első félidő végéig szinte tökéletes játékot mutatva egyenlő ellenfele volt a bajnokcsapatnak Székely János együttese. A játékrész hajrájában, a 40-ik percben azonban Carp bevette a Vasas kapuját, négy perc múlva Bâtea növelte az előnyt.

460x276-comkim1

A második félidőben az Olimpia diktálta a tempót, Browne már az 50-ik percben megszerezte csapata harmadik találatát, majd a 68-ban duplázott.

Voltak helyzetei a Vasas Feminának is, ezek azonban kimaradtak, így 4-0 maradt a végeredmény. A szombati, Bukaresti Play Fair elleni 4-3-as vereséget követően a Vasas Femina Kolozsváron sem tudott pontot szerezni.

Legközelebb október 31-én javíthatnak a lányok, amikor negyedik fordulóból elhalasztott Borgóprund elleni hazai találkozót pótolják.