Mexikó legyőzte Kamerunt, jön a spanyol-holland összecsapás

Ismét élőben jelentkezünk a G. Music Pubból. Mexikó-Kamerun, ki veszi fel a versenyt a brazilokkal?

mexikokamerun1a
Még bőven van hely a G. Music Pubban, gyertek!
2014. június 13., 17:57

VÉGE! Mexikó 1-0-ra győzött. Ez a közvetítés véget ért, köszönjük a figyelmet! 22 óra előtt újból jelentkezünk, a holland-spanyol meccs a nap slágere ma.

Hernandez eldönthette volna, de nem tette, fölé lőtt.

Ochoa hatalmasat véd Moukandjo fejesénél! Meg lehetett volna az egyenlítés, de nincs meg. Ráadáspercek mennek.

Pár perc még hátravan, Kamerun ráhúz a hajrában, Mexikó védekezik. Mi meg várjuk, hogy érkezzenek a G. Music Pubba a szurkolók, még van egy vastag óra a Hollandia-Spanyolország összecsapásig.

73. perc, a gólszerzőt Chicharito Hernandez váltja a mexikóiaknál, akik most is uralják a meccset. Nem úgy néz ki, hogy Kamerun egyenlíteni fog, de ez is benne van a meccsben.

Csordogál a meccs és az eső tovább, Kamerun nem tudott még felpörögni a kapott gól után.

61. perc: VEZET MEXIKÓ! Szép támadás után Itandje kivédi az első lövést, de érkezik Peralta és bevágja. 1-0!

56. perc, az első sárgalap, a mexikói Moreno kapja. Szabadrúgás. Assou-Ekotto lövése a sorfalról szögletre pattan.

Eltelik néhány perc, egyelőre semmi új a nap alatt, de nem unalmas mérkőzés. Csak gól nincs. Legalábbis szabályos.

mexikokamerun3aMegkezdődik a második játékrész. Két vendég elment, kettő újabb jött. A kameruniak cseréltek, Peralta hatalmas helyzetet hagyott ki, Itandje volt a helyén a kameruni kapuban.

Véget ér az első félidő, egyelőre 0-0.

Mexikó szövetségi kapitánya két ujját mutatja a játékvezetőnek. "Két gólt nem adtál meg, te!"

M’Bia üt oda egyik mexikóinak, a sárga lap elmarad. Lesznek még ilyen helyzetek a vébén, de olyanok is, amikor előkapják a lapot, holott nem kéne.

Türelmetlenül várjuk a harmadik érvénytelenített mexikói gólt.

Van izgalom itt is, a második szabályos gólt veszik el les címén a mexikóiaktól. Ismét Dos Santos nem örülhetett, pedig egy kameruni védő fejéről pattant hozzá a labda.

Túl a 25. percen, Kamerunnak is volt két jó helyzete, most inkább ők uralják a játékot.

Megvan az első játékvezetői hiba, a visszajátszás szerint nem állt lesen Dos Santos, amikor a kapuba talált, marad a 0-0. "Tegnap Japán volt a főszereplő, ma Kolumbia." - jegyzi meg Szász Csaba újságíró-rádiós a G.-ben.

Tízperc ment le a meccsből, egyelőre a zöldmezes mexikóiak birtokolják többet a labdát. Nagyon lyukas a kameruniak jobbszéle, töbször is ott mennek be a zöldmezes mexikóiak, de komoly helyzetük még nem volt.

mexikokamerun2aEste tíztől a holland-spanyol meccs lesz, arra megtelünk, mint a déli busz. Közben elkezdődik a Mexikó-Kamerun, ez sem lesz egy gyenge meccs.

A kemeruniak himnusza nagyon franciásan hangzik, oltan, mint a Marsellaise. Mexikó az Ochoa – Layún, Moreno, Márquez, Rodriguez, P. Aguilar – Guardado, Vázquez, Herrera – Dos Santos, Peralta összeállításban játszik, a kameruni tizenegy: Itandje – Assou-Ekotto, Chedjou, N’Koulou, Djeugoue – Enoh, Song, M’Bia – Choupo-Moting, Eto’o, Moukandjo. Wilmar Roldan kolumbiai játékvezető fújja a sípot.

Rövidesen kezdődik az A csoport második meccse, a Mexikó-Kamerun összecsapás. Ahogy a Natal városában levő stadion, a G. Music Pub sem telt meg, néhányan vagyunk csak, van még üres szék bőven, úgyhogy gyertek!