A bajnok bedarálta az SK-t

Papírforma vereséget szenvedett a címvédő otthonában a Székelyudvarhely SK a teremlabdarúgó 1. Ligában.

futsal
Fotó: archív.
2013. április 20., 18:12

Az alapszakasz utolsó találkozóján a Marosvásárhelyi City'us otthonában vendégszerepelt a Székelyudvarhely Sport Klub. Ezen a találkozón nem szerepelhetett Szőcs László és Szabó Zsolt, akik eltiltásukat töltötték le.

A Péter – Birtalan, Kovács, Bíró, Miklós (játszott még: Képíró, Demény) összeállítású együttes nagyon rosszul kezdett, az ellenlábas pedig kihasználta ezt: a 9. percben 5–0 állt az eredményjelzőn. Az SK azért gyorsan visszajött a meccsbe, Birtalan két, illetve Bíró találataival 5–3 volt a szünetben az állás.

Sőt, a második játékrész is remekül kezdődött, Miklós gólja azt jelentette, hogy egyre faragta hátrányát a vendégcsapat. A bajnok azonban nem engedett, egy fokozattal magasabbra kapcsolt, öt perc alatt hármat szórt (8–4). Miklós találatára is volt még válasz, 9–5 lett a végeredmény.

Albert István, az SK edzője portálunknak elmondta: „A rövidzárlatok döntötték el ezt a meccset. Az első és a második félidőben is gyorsan kaptuk a gólokat. Hozzá kell tennem, hogy három kapufát is rúgtunk".

A Sport Klub az ötödik vagy a hatodik helyen zárja majd az alapszakaszt. A rájátszásban Galaci United vagy a Bukaresti Smart lesz az ellenlábas.