Nagy pofonba szaladt az FK a Duna partján

Meglepetésszerű vereséget szenvedett az FK Călărași-on, saját magát okolhatja a csapat.

fk city 1111-2
Mintha kicserélték volna a csapatot egy hét alatt... Fotó: Kakasy Botond / archív
2014. november 17., 19:15

A múltheti nagy győzelem után nyerni ment a Duna-parti városba az FK, azonban négy gólos vereséget szenvedett, erre senki sem számított.

A második percben még vezetett az udvarhelyi gárda egy öngólnak köszönhetően, azonban sokat kihagyott a csapat, a hazaiak pedig éltek a lehetőségeikkel, jól kontráztak. A 14. percben már megfordították az állást, szünetig még kétszer betaláltak. A másodikban megint gólt kaptunk, 5-1-nél vészkapusos játékra váltottunk, Szőcs László szerzett is egy gólt 29. percben, ám még kaptunk egyet, a végeredmény sima 6–2 lett, oda. A két egykori válogatott, Marian Șotârcă és George Tomescu (2-2 gólt lőttek) vitték a hátukon a hazai csaptot, rajtuk kívül még Eugen Cinaru és Adrian Lașcu szereztek egy-egy találatot.

Jakab Zoltán edző a mérkőzés után az Uh.ro-nak elmondta, hogy a meccs végére sajnos teljesen szétesett a csapat, egyszerűen nem értette, hogy egy hét alatt, a Marosvásárhely elleni szenzációs találkozó után, hogy tudott ennyire megváltozni az együttes.

Jövő hétfőn, november 24-én 18 órától Jászvárosban a CSMS ellen játszik az FK, ez már a visszavágó-sorozat első meccse, a bajnokság első találkozóján 3–1-re győztünk hazai pályán a moldvaiak ellen.