A második akadályt is sikerrel vette a Jakab-csapat

A grúz válogatottat is legyőzte Románia futsalcsapata, Mánya Szabolcs is gólt lőtt.

manyavalogatottban
Nem játszott sokat az FK játékosa, de eredményes volt. Fotó: archív
2015. március 19., 21:54

A Grúzia elleni találkozón ismét a Iancu - Cristian Matei, Lupu, Szőcs, Stoica volt kezdő ötöse Jakab Zoltán szövetségi kapitánynak, de játszott még Csoma Alpár, Dobre, Ignat, Florin Matei, Răducu, Movileanu, Pînzariu illetve Mánya Szabolcs is. Akárcsak egy nappal korábban, most is hamar gólt szerzett a román csapat, Mimi Stoica közelről volt eredményes a 2. percben. Az első játékrészben nem esett több találat.

A második játékrész elején váratlanul ismét Stoica vette be a grúzok kapuját, a félpályáról emelte be a labdát az üresen maradt ketrecbe, ezzel még nem volt eldőlve a meccs. A 22. percben a pályára lépő Mánya Szabolcs jó ütemben érkezve egy beadásra megszerezte a harmadik hazai gólt, a grúzok azonban három perc múlva faragtak a hátrányból. Küzdelmes percek következtek, de az előnyt megőrizték a sárgamezesek, sőt Răducu is betalált a végén, így az eredmény 4-1 lett a román válogatott javára, a csapat 6 ponttal vezeti a csoportot.

A négyes másik csütörtöki meccsén meglepetésre Kazahsztán 3-1-re legyőzte Portguáliát, így az utolsó fordulóra maradt a döntés. Pénteken szünnap van, szombaton Portugáliával 19.30-tól csap össze Románia, a találkozót aznap késő este felvételről sugározza a Digi Sport.