Fej-fej melletti párharcnak indult, de végül hozta a papírformát az FK Székelyudvarhely csapata.

FK-Piatra Neamț
Fotó: Archív (Pál Árpád)
szerkesztoÍRTA: GÁL ELŐD
2015. április 18., 19:14

Az FK Székelyudvarhely Piatra Neamț-ra látogatott a Román Futsal Kupa negyeddöntőjében. A találkozó könnyűnek ígérkezett, hiszen még az FK a bajnoki cím megszerzéséért küzd, a Ceahlăul a másodosztály hátsó fertályában foglal helyet. A Péter - Szécsi, Mánya, Mihály, Biró kezdő nem volt megilletődve az idegen környezettől és rögtön az első percekben kétgólos előnyt kovácsolt össze.

A Ceahlăul játékosai egészen a 18. percig tartották a lelket a szurkolókban és folyamatosan kapaszkodtak, de a félidő végén Mánya brillírozott és két perc alatt három góllal is hozzájárult ahhoz, hogy csapatunk egy kényelmes előnnyel (3-6) mehessen a szünetre. A második félidő sem tartogatott meglepetéseket, végül 4-10 arányban tudtuk felülmúlni a hazaiakat.

Jakab Zoltán portálunknak elmondta, ugyan a továbbjutás volt a fő cél, lényeges volt az eltiltások és a sérülések elkerülése is, mivel nagyon fontos mérkőzések várnak a csapatra. A kitűzött célok eléréséhez a komplett keret hozzájárult, hiszen Klein Lászlót leszámítva mindenki szerepet kapott a találkozón.

Egy hét múlva a csapat Călărași-ban lép pályára a bajnoki Play-Off elődöntőjének első fordulójában. A Final Four küzdelmein az FK május 19-20-án a Városi Sportcsarnokban fogadja a másik három résztvevőt.