SK: Kivégezték az Alexandriát

Szépen búcsúztatta az évet saját közönsége előtt a Székelyudvarhely SK, főképp a szünet utáni jó helyzetkihasználásának köszönhetően.

Futsal_sk_alexandria_dec5
2010. december 05., 21:23

A visszavágás, illetve a középmezőnyben való megkapaszkodás volt a tétje vasárnap este az SK–Alexandria találkozónak. A Jakab Zoltán által irányított hazaiak a Scurtu – Csoma, Szabó, Kovács, Birtalan (játszottak még: Biró, Dénes, Tekeres, Székely, Gagyi, Képíró) összeállítással kezdtek. Valamint kissé álmosan, hiszen már az 1. percben gólt kaptak. Igaz, hamar jött a válasz is rá Birtalan révén, majd hosszú gólcsend, illetve Kovács két találata a szünetig.

A második játékrészben egymás után potyogtak az udvarhelyi gólok, az edző mindenkinek játéklehetőséget adott, megszerezte első találatát az élvonalban a mindössze 16 éves Biró is. Nagyon sima győzelmet húzott be az SK, ebben az évben legelőször nem kellett izgulnia a mintegy ötszáz kilátogató nézőnek.

Jakab Zoltán, az SK edzője a meccs után így értékelt: „A szünet után nagy mértékben feljavult a helyzetkihasználásunk, rászolgáltunk erre a három pontra, amellyel megkapaszkodhatunk a középmezőnyben. A téli szünetben rendezni kell a sorokat, jó lenne, ha 2-3 meghatározó játékost tudnánk igazolni".

Az udvarhelyiek pénteken Galacon játsszák a szünet előtti utolsó meccsüket.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 10. forduló:

Székelyudvarhely SK–CS Alexandria 9–1 (3–1)
A házigazdák gólszerzői: Birtalan (2.), Kovács (12., 18., 25., 26.), Csoma (25., 35., 38.), Biró (35.)