Kiütötte a cipusiakat az SzKC

A második félidőben csupán öt gólt kapott ciprusi ellenfelétől a Székelyudvarhelyi KC. Kettős diadallal jutott tovább az Európa Kupában.

szkc cyprus talas
Fotó: Csedő Attila.
2012. szeptember 15., 20:17
2 hozzászólás.

Jó előjelekkel indította hazai környezetben az európai porondon való meccsét a Székelyudvarhelyi KC. Majd telt ház előtt fogadta a European University Cyprust. Az idegenbeli meccsen két góllal, 30–28-ra nyert a romániai bronzérmes.

A szurkolók jó játékot, gólokat vártak kedvenceiktől, de az első félidőben ezt csak részben kapták meg. A hazaiak a Ciobanu – Ferenczi, Adomnicăi, Johannson, Irakli, Rusia, Florea összeállításban kezdtek (a meccs folyamán mind a 15 benevezett játékos pályára lépett). Minden a szájízünk szerint alakult, a fiúk gyorsan megmutatták, hogy nem kell itt semmi idegeskedésre számítani. A 13. percben 6–1-et mutatott az eredményjelző. Aztán mégis.

A ciprusiak védekezést váltottak, a nyitott játék kissé megzavarta a Vlad Caba által irányított együttest. Labdákat adtak el, akciókat hagytak befejezetlenül, közben ledolgozta hátrányát az ellenlábas, a pihenőre úgy mehettek, hogy 10–10 volt az állás.

szkc cyprus kezilabda

A második játékrész azonban csak egyetlen gárdáról szólt. Az SzKC összekapta magát, Orbán Szilárd a kapuban csodákat művelt – csak öt gólt kapott összesen ezen játékrészben, a mezőnyjátékosok pedig ontották a találatokat. A vége megalázó győzelem lett.

A hazaiak trénere értékelésében elmondta: „Túl gyorsan megnyugodtunk, hogy megvan a meccs. Jól kezdtünk, az első negyedórában csak egy gólt kaptunk. A nyitott védekezésük kissé megzavart. A szünetben azt kértem, hogy ne egyénileg, csapatként oldjuk meg az akciókat. Orbán nagyot segített, remek formában védett, de jól játszott Kuzmanoszki is."

A 2. körben feltehetően már sokkal nehezebb lesz, akkor a török bajnokcsapat, a Besiktas Isztambul lesz az ellenfél.

EHF Kupa, 1. kör, visszavágó

Székelyudvarhelyi KC–European University Cyprus 31–15 (10–10)

Összesítésben: 61–43

Gól: Florea 7, Rusia, Kuzmanoszki 5-5, Tálas 4, Johannson 3, Ferenczi, Irakli 2-2, Komporály, Szász, Dinescu 1-1.

Kiállítások: 6–8 perc.

Hetesek: 3/2, illetve 1/1.