Tudatos nevelés vidéken is!
MEGOSZTÓ
Tweet
Elköltözik Székelyudvarhelyről a MES
Emlékszik valaki arra, hogy volt egy rendezvény, ami...Akinek a helyében biztosan nem lenne
Ismerik azt a viccet, amiben a székelyföldiek mind...A szegényekért gyúlnak ki a csillagok
Péntek este egy gyertyagyújtással te is segíthetsz a...Fotók: Az egyesület fotóalbumja
ÍRTA: UH.RO
Öt udvarhelyszéki településen szervezett közösségi programot Neveljünk tudatosan a családban címmel a székelyudvarhelyi Erdélyi Életvédők Egyesülete. A 2016 július és november között lezajlott program céljaként a vidéki családok erősítését, támogatását, a családtagok fizikai-lelki-szellemi jólétének az elősegítését, az életminőség javítását, a lelki problémák megelőzését tűzték ki.
Programjaikat úgy szervezik, hogy bevonják a szervezésbe, az együttgondolkodásba az adott közösség életében szerepet játszó személyeket – pedagógus, lelkész, hivatalok vezetői vagy kultúráért felelős személyt –, aki jól ismeri a helyi embereket, azok életét, szokásaikat, hagyományaikat, értékeiket és problémáikat.
Ezzel a személlyel és más önkéntesekkel a faluból együtt állítják össze a programot – mondta Telman Enikő, az egyesület alapító munkatársa.
Havonta egy településre látogattak el, július 14-én Máréfalván, augusztus 7-én Kisgalambfalván egy helyi programhoz csatlakoztak, szeptember 21-én Székelymuzsnában, október 19-én Szentkirályon találkoztak szülőkkel és gyerekekkel. November 11-én Kányádban műhelymunkán vettek részt az érdeklődők.
A találkozók alkalmával a felnőttek a gyereknevelés, a családi élet területéről, a testi és lelki egészség összefüggéséről, a szeretetnyelvekről hallhattak előadást.
Lehetőség nyílt arra is, hogy a szülők feltehessék kérdéseiket a gyerekneveléssel, a családi élet problémáival vagy esetleg személyes, lelki problémáikkal kapcsolatosan.
A felnőtteknek szóló programokkal párhuzamosan gyerekfoglalkozások is folytak, ahol a gyerekek játékos csapatépítő, személyiségformáló tevékenységeken vehettek részt.
Az előadások, találkozások célja a lelki és családi problémák megelőzése, mivel lehetőség van a problémák megbeszélésére és utólagos kezelésére is az egyesület pszichológus, szociális munkás, pedagógus és mentálhigiénés szakemberei segítségével.
A foglalkozások után, melyek megvalósulását a Bethlen Gábor Alap támogatta, szeretetvendégségben részesülnek a résztvevő felnőttek és gyerekek.