Vádat emelt az ügyészség Borboly ellen
MEGOSZTÓ
Tweet
Nem volt érvényes forgalmija
Már falun se lehet nyugodtan lejárt rendszámmal...Koccanás Szentléleken
A malomfalvi eltérőnél történt a baleset.Kicsúszott és nekiment a másiknak
A Cekendre vezető úton ralizott a kolozsi sofőr, de...Fotó: André Krisztina
ÍRTA: UH.RO
Az ügyészség vizsgálódása befejeztével kiadott sajtónyilatkozata szerint Borboly Csabát kétrendbeli, folyamatosan elkövetett, közérdek ellenében történő hivatali visszaéléssel, hivatali visszaélésre való felbujtással, okirat-hamisítással, valamint rágalmazással vádolják.
Megállapításuk szerint az önkormányzat elnöke indokolatlanul fizetett ki jelentős, útjavításra szánt összegeket egy olyan útépítő cégnek, amely Pálffy Domokos volt megyei önkormányzati képviselő tényleges irányítása alatt működött.
Nem a Hargita megyei tanácselnök az egyetlen név, ugyanis vádat emeltek Pállfy Domokos RMDSZ-es Hargita megyei tanácsos és a Stravia Group Kft. tulajdonképpeni ügyvezetője, Sófalvi László, a megyei tanács RMDSZ-es alelnöke 2008-2012 között, Csiszér Botond Benedek, a Megyei Utak Igazgatóságának korábbi ügyvezető igazgatója, Kelemen Csongor, a Megyei Utak Igazgatóságának osztályvezetője, Gábor László, a megyei tanács Gazdasági Igazgatóságának ügyvezető igazgatója, Biro Ema, a Gazdasági Igazgatóság tanácsosa, Sajó Tibor, a Stravia Group Kft. bejegyzett ügyvezetője, Kosa Petru, Csíkszentmihály polgármestere, Imre Madarász Júlia, a borzonti Bridge Road Construct Kft. tulajdonosa és ügyvezetője, Imre Madarász Attila, a Bridge Road Construct Kft. igazgatója, Hargitay Ladislau Gavril, a Megyei Utak Igazgatóságának korábbi tisztviselője, a Stravia Group Kft. egyik jelenlegi mérnöke és Mandache Daniel Cristian, a jászvárosi Vasúti Építkezési Társaság korábbi munkása, majd laboránsa, jelenlegi munkanélküli, vagyis összesen tizenhárom személy ellen.
Az ügyészségi közlemény szerint az önkormányzati vezetők 2010 és 2011 között sorozatosan követtek el közérdeket sértő hivatali visszaéléseket Hargita megyei útépítési ügyekben. A vád szerint a visszaélésekkel 4,88 millió lej (több mint egymillió euró) kárt okoztak a megye költségvetésének.
A DNA által vizsgált korrupciós ügy részleteiről itt írtunk korábban. Akkor, a nyomozás kezdetekor az ügyészség közel 1,8 millió lejre becsülte a Hargita megyének okozott kárt. Most, a nyomozás végére összeállított vádiratban szinte háromszor nagyobb összeget, 4 883 855,96 lejt jelöl meg.
Az ügyészség tíz vádlott vagyonának zárolását rendelte el. Az ügyet a marosvásárhelyi Fellebbviteli Bíróságnak továbbították, ahol egyelőre nem tűzték ki az első tárgyalási időpontot.
Borboly Csabát és három társát már május 13-án őrizetbe vették, a bíróság azonban elutasította az előzetes letartóztatásra tett indítványt, így az érintettek szabadlábon védekezhettek. A Hargita megyei önkormányzat vezetője az ellene folyó vizsgálat miatt három hónapig, augusztus 12-ig nem tölthette be a választások útján szerzett tisztségét.
uh.ro/manna.ro/mti/sajtóközlemény