A több évtizedes fémhengerek helyére új, műanyagból készült, villanyárammal működő plakátolók kerültek, de ezeken kívül más helyekre (főleg a lakótelepekre) is szerelnek fel újakat.
Összesen tizenöt, műanyag plakáthengert helyeznek el a város különböző pontjain, az ezekre szükséges pénzt pályázati úton nyerte a város – tudtuk meg Farkas Györgytől, a polgármesteri hivatal kabinetvezetőjétől, aki azt is közölte, hogy a plakátolást ezentúl a hivatal munkatársai végzik. Van egy szabályzat-javaslat, amit még el kell fogadnia az önkormányzatnak, de nagy vonalakban ez lesz érvényes a plakátolásra.
A terv szerint ezentúl minden plakátot a városházára kell bevinni, egy hengerre csak egyetlen kerülhet, ezeket a hivatal munkatársai helyezik majd ki. Fizetni kell érte, négyzetméterenként 10 lejt – de ha csak egy A4-es vagy A2-es méretű plakátot szeretne valaki, akkor annak is kiszámolják az árát.
A tervek szerint kétnaponta cserélnék a plakátokat a hengerekben, előtte néhány nappal, idejében ajánlatos leadni. A közterületen elhelyezett plakátokért büntetés jár (ennek nagyságát szintén a következő önkormányzati ülésen határozzák meg). A magánterületeken, mint például az üzletekben, kirakatokban, kerítéseken elhelyezett plakátokra a hely tulajdonosa adhat engedélyt. Az egyik központi, üres üzlethelyiség ablakán néhány napja jelent meg a Plakátolni tilos! felirat.
Arra a kérdésünkre, hogy politikai hirdetést, választási plakátokat tesznek-e a hengerekre, Farkas határozottan kijelentette, hogy nem. Azokat a választási törvény szerint hirdetőtáblára lehet kitenni, illetve olyan magánszemélyek, üzletek, kereskedelmi egységek ablakaira, falaira, kerítéseire, ahol a tulajdonos megengedi ezt. „A hirdetőkön nem fog előfordulni" – közölte Farkas György.