Továbbra is sztrájkolnak a bírók és az ügyészek

A bírói sztrájk miatt gyakorlatilag teljesen leállt az igazságszolgáltatás az országban.

MEGOSZTÓ PDF email





Hasonló cikkek
tuzolto

Mindig is tűzoltó szerettél volna lenni?

Most teljesülhet az álmod, ha követed ezeket a...
magashegyek

Hegyi túrázók, figyelem!

A magas hegyekben hó és fagy várható a hétvégén.
wizzair

Bombahír az egyik Wizzair-gépen

Kényszerleszállást hajtottak végre a bukaresti...

biroikalapacs2
biroikalapacs2
szerkesztoÍRTA: SZASZA
2009. szeptember 09., 11:16
0 hozzászólás. 


Magán- és jogi személyek, valamint maguk a tiltakozók is kárát látják az ügynek. A bírói testület augusztusi szabadságáról visszatérve döntött úgy, hogy meghosszabbítja pihenőjét, így szeptembertől sztrájkba léptek. Döntésük következményeként szinte semmilyen peres ügy nem kerül tárgyalásra, így a polgári peres ügyek, válások és cégbejegyzések sem. A bírák közleménye szerint a sztrájk időszaka alatt is foglalkoznak olyan esetekkel, amik letartóztatással járnak, és tárgyalásra kerülnek a gyermek-elhelyezési perek is.

A gazdasági élet ugyancsak nehézkes, hiszen a jogi személyek sem rendezhetik peres ügyeiket, sok pályázathoz különböző bírósági intézkedések szükségesek, amik így nem lehetségesek.

A cégbíróságnál sem jobb a helyzet. Jelenleg sem céget bejegyezni, sem csődeljárást véglegesíteni nem lehet. Az itt dolgozóknak teljes hírzárlatot rendeltek el, nem nyilatkozhat senki sem az ügyben. Az ügyvédeknek is  problémát okoz a tiltakozás, hiszen csak gyűlnek és tolódnak az ügyek, klienseik pedig nyilvánvalóan nem örülnek ennek.

Mint ismeretes, az újonnan bevezetendő egységes bérezési törvény váltotta ki a tiltakozási reakciót az igazságszolgáltatásban dolgozókból. Sztrájkjukkal azt szeretnék elérni, hogy a bírók fizetése a másik két állami hatalom szintjére emelkedjen, illetve a bírák bérezési együtthatói minimum az államtitkáréval egyezzenek meg. Emellett kérik, hogy a bíróságok költségvetése kerüljön át az Igazságügyi Minisztériumtól a legfelsőbb bírósághoz, az igazságügyi büdzsé tegye ki legalább a GDP egy százalékát, jöjjön létre egy külön pénzügyi alap a bíróságok részére, emellett pedig az okmánybélyegekből összegyűlt illetékek a saját költségvetésükbe kerüljenek.


0 hozzászólás

hirdetes

hirdetes
Hozzászólások | Szabályzat

Hozzászólások Copyright (C) 2009 uh.ro. Minden jog fenntartva."