gyerekcsapattargoviste
Taroltak az udvarhelyi fiatalok a hétvégi versenyen
szerkesztoÍRTA: UH.RO
2013. november 05., 16:03

Nemcsak a teremlabdarúgóknak hozott szerencsét a vasárnapi târgoviște-i mérkőzés, a hétvégén ugyanott lezajlott birkózóversenyen is sok babér termett az udvarhelyi sportolóknak.

A székelyudvarhelyi gyerekbirkózók a gyerek 1-es kategória (13-15 évesek) döntőjén vettek részt az elmúlt hét végén. Katona László, Bodrogi Csaba és Józsa Gábor edzők tanítványai a csapatversenyt is megnyerték.

Közülük Juon Mihály (47 kg-os súlycsoport, ebben 18 sportoló versenyzett), Molnos Norbert (53 kg, 19) és László Zoltán (85 kg, 15) országos bajnokok, aranyérmesek lettek. Deák Krisztián ezüstérmes (32 kg, 12) lett, míg Balázs János (32 kg), Szatmári Csongor (38 kg), Lőrincz Botond (73 kg) súlycsoportjuk harmadik helyén végeztek.

Nem kerültek a dobogóra, de ötödik helyezést értek el Kovács Dániel (38 kg) és Laiber Engelhard (100 kg). Az összesített csapatversenyben az udvarhelyiek elsők lettek, mögöttük Petrozsény és Resicabánya végeztek.