Sport » Egyéb sport

Pezsgővel ünnepeltek a bajnokok

Pont nélkül bajnok Delecour, Botka az új kedvenc, Pethő Attila nem tudta befejezni a Hargita Gyöngye Ralit.

SzecsiNyert

Szécsi a világ tetején (videó)

Volt francia válogatott labdarúgók méltatták a...
teqball02

Mi adjuk az egész román válogatottat

Ráadásul címvédőként utazunk a franciaországi...
ivovolgye

Ha október eleje, akkor irány az Ivóvölgye!

XI. kiadásához érkezett az Ivóvölgye...

rali vege-4
Hargita Gyöngye Rali | Fotó: Kakasy Botond
szerkesztoÍRTA: KAKASY BOTOND
2014. szeptember 28., 11:00
2 hozzászólás.

Nem telt eseménytelenül a második versenynap sem a 2014-es Hargita Gyöngye Ralin. A versenyzők a 16,26 kilométer hosszú kápolnási szakaszon kezdtek, ahol sorra landoltak a sáncban az autók, olyan is volt, aki felborult.

Így járt az udvarhelyi induló, Pethő Attila is, aki az egyik kanyarban kisodródott, majd az autója hátsó részét megdobta egy tereptárgy. Az instabillá vált autót már nem tudta megtartani a pilóta, végül a gépkocsi a tetején állt meg. Az versenyautót nem sikerült talpra állítani a biztonsági autó érkezéséig, így kiestek a versenyből.

A kápolnási szakaszt követően a Dietrich Árpád gyorsasági szakaszra indulhatott a mezőny. Mindkét etapot kétszer teljesítették, mielőtt a pénteken már bejáratott szakaszoknak, az oroszhegyi, illetve Varság-Korond gyorsaságinak vágtak újból neki.

rali vege-1

Szombaton este pezsgőlocsolással ünnepeltek a pilóták. A városközpont az esti órákban az eredményhirdetéstől volt hangos, minden kategóriában díjazták az első három legjobbat.

A Hargita Gyöngye Rali összetett pontozásában a dobogó harmadik helyére Keleti Edwin és Csomortáni Botond állhatott, akik egy Ford Fiesta R5-el teljesítették a távot. A második legjobb páros is egy R5 volánja mögül üldözte a bajnokot: mindössze huszonkét másodperccel lemaradva ért célba Marco Tempestini és Anton Avram.

A Hargita Gyöngye Rali abszolút győztesei Botka Dávid és Mihalik Peter lettek, akik nemcsak a bajnoki címet, de a közönség kedvence címet is kiharcolták. Fekete Mitsubishi Lancer Evo IX R4-üket tapsvihar és ováció fogadta, bármerre is jártak.

A csapatversenyre négy csapat nevezett, ahol szintén Botkáék hozták el a Hargita Rally Team csapatával az első helyért járó serleget. Botka az esti díjkiosztón az udvarhelyi önkormányzatnak ajánlotta fel a serleget, így hálálva meg, hogy otthont és támogatást biztosítottak a Hargita Ralinak.

rali vege-5

A román Dunlop Országos Ralibajnokságban nem jött össze az utolsó versenye a francia Delecour-Savignoni párosnak. Delecournak muszáj lett volna pontot szereznie, hogy biztosan megőrizze országos összetett első helyét, az őt szorongató Keleti és Csomortáni páros előtt.

A francia a harmadik időmérőn kitörte bal első kerekét, így az aznapi gyorsakat feladni kényszerült. Komoly időbüntetés mellett másnap folytathatta a versenyt, de ezután sem jöttek be a számításai, így nem sikerült pontszerző helyen végeznie.

Szerencséjére az országos összetett második helyen levő Keletiék csak harmadik helyen végeztek a Hargita Gyöngye Ralin, így az ezért járó 15 pont nem volt elégséges, hogy lehagyják Delecourt.

A harmadik helyen Gîrtofan Dan és Rotaru Eugen páros végzett Skoda Fabia S2000-ével, alig két másodperccel csúsztak le a dobogóról az udvarhelyi megmérettetésen.

rali vege-2

Az udvarhelyi származású Szőcs Attila is a kellemes meglepetések közé tartozott. Bár összetettben a kilencedik helyre esett vissza, a 3-as géposztályban nyolc másodperccel csúszott le a dobogóról.

3. E. Keleti – B.Csomortani (Ford Fiesta R5) 01:09:06.1

A Hargita Gyöngye Rali 2014 öszetett eredményeinek teljes listáját itt tekintheti meg.