Sport » Egyéb sport

Ezüstöt futott az udvarhelyi atléta

A dobogó második fokára állhatott fel a székelyudvarhelyi Bartus Virág gátfutó Kolozsváron az országos bajnokságon. Egy tizedik hely is összejött.

SzecsiNyert

Szécsi a világ tetején (videó)

Volt francia válogatott labdarúgók méltatták a...
teqball02

Mi adjuk az egész román válogatottat

Ráadásul címvédőként utazunk a franciaországi...
ivovolgye

Ha október eleje, akkor irány az Ivóvölgye!

XI. kiadásához érkezett az Ivóvölgye...

bartusvirag
Bartus Virág (balról a második) a selejtezőn még jobb eredményt futott, mint a döntőben. Fotó: Facebook
2016. július 14., 15:21

Három sportolóval vet részt az országos ifjúsági 3-as atlétikai bajnokságon a Székelyudvarhelyi ISK, ketten távolugrásban, egy atléta pedig gátfutásnál állt rajthoz. A megmérettetést a Kolozsvár Arénában tartották. Bartus Attila tanítványai közül a 14 éves Kovács Hunor 4,93 méterrel nem jutott tovább a szerdai selejtezőből, a 15 éves Szígyártó Nikolett a 23 versenyző közül továbbjutott a legjobb 12 közé, a döntőn tizedik helyezett lett 4,80 méterrel.

A 15 éves Bartus Virág eddig csak a gyerek-korosztályban versenyzett, 60 méteren volt már ezüst- és bronzérme, de az ifjúsági korosztályban ez volt az első országos döntője. Országszerte kb. 400 sportoló nevezett be a 100 méteres gátfutásra, közülük 11-enjutottak el az országos döntőre. Virág 16.43-at futott a selejtezőben, a döntőben 16.65 volt az eredménye – ezért ezüstérmet akasztottak a nyakába.