Sport » Egyéb sport

Döntetlen az első két meccs után a MOL Ligában

Pénteken és szombaton rendezték a jégkorong MOL Liga-döntő első két párharcát. Az elsőt a hazai HSC Csíkszereda, a másodikat a Dunaújvárosi Dab.Docler nyerte.

SzecsiNyert

Szécsi a világ tetején (videó)

Volt francia válogatott labdarúgók méltatták a...
teqball02

Mi adjuk az egész román válogatottat

Ráadásul címvédőként utazunk a franciaországi...
ivovolgye

Ha október eleje, akkor irány az Ivóvölgye!

XI. kiadásához érkezett az Ivóvölgye...

Mas
Mas
2011. január 16., 19:29

Telt ház, remek hangulat jellemezte mindkét párharcot. A magyar-román közös rendezésű jégkorongbajnokság alapszakaszának első két helyezettje lépett jégre a döntőben is. A HSC Csíkszeredáé volt a pályaelőny, így az első két meccset hazai környzetben rendezhette a négy nyert találkozóig tartó csatában.

A pénteki, első mérkőzésen remekül kezdett a megyeszékhelyi gárda, az első harmadban háromszor mattolta az ellenlábast. A folytatásban azonban összekapta magát a vendég együttes, az utolsó felvonásra már úgy mehettek, hogy csupán egy gól volt közte. A harmadik harmadban aztán a csíkiak megszerezték a megnyugtató találatot, így behúzták az első párharcot.

Szombaton is nagy csatát vívott a két gárda, a vendégek szerezték meg a vezetést, de aztán kétszer is a HSC vezetett. Nekik is állt a zászló, de az utolsó percekben egyenlített a magyarországi alakulat, így jöhetett a hosszabbítás, majd a szétlövések, ahol a dunaújvárosiak voltak a szerencsésebbek.

A négy nyert meccsig tartó finálé állása 1:1, a soron következő két találkozónak Dunaújváros ad otthont.

Jégkorong MOL Liga, döntő:

1. mérkőzés:
HSC Csíkszereda–Dunaújvárosi Dab.Docler 4–2 (3–0, 0–2, 1–0)
Gólszerzők: Sikorcin 2, Hurtaj és Novák, illetve Metcalfe és Magosi.

2. mérkőzés:
HSC Csíkszereda–Dunaújvárosi Dab.Docler 4–5, szétlövéssel (2–1, 0–2, 2–1, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Molnár Zs., Papp, Sikorcin, Moldován, illetve Azari 2, Pozsgai, Varga.