Egy büntetőt elhibázott az SK

A sírból hozta vissza a mérkőzést a Sport Klub, hosszabbításra mentette, ott győzelemre állt, végül kiesett a Román Kupából.

futsal, sport klub
Fotó: Kakasy Botond/archív.
2013. április 11., 17:58

Csütörtök délután a Kolozsvári Clujana otthonában lépett pályára a Székelyudvarhely Sport Klub a teremlabdarúgó Román Kupa negyeddöntőjében. A vendégek csupán egy kapussal és öt mezőnyjátékossal utaztak el a találkozóra: Péter – Szabó, Miklós, Kovács, Bíró, Birtalan. Első látásra lefutott meccsnek nézett ki, főképp, hogy a házigazdák irányították és rugdosták a gólokat.

Nem csoda, hogy az első játékrész 3–1-re végződött, majd a másodikban is előbb a kolozsváriak találtak be. A folytatásban is minden arra mutatott, hogy a továbbjutó kiléte már megvan. Az SK lassan elkezdte a felzárkózást, három perccel a vége előtt 6–4-et mutatott az eredményjelző. Szabó, Miklós és Birtalan 2-2 góljával a rendes játékidőben 6–6 lett.

Következett a kétszer öt perces hosszabbítás. Ennek a második felvonásában – amikor még két és fél perc volt hátra – Kovács betalált (6–7). De nem sikerült kivédekezni az előnyt, így következhettek a büntetők. Itt a hazaiak mind az ötöt értékesítették, míg az SK egyet elhibázott.

Albert István, a Sport Klub edzője portálunknak adott nyilatkozatában elmondta: „Emberfeletti volt, amit a srácok bemutattak. Felálltunk a padlóról, egyenlítettünk. Aztán a hosszabbításban gólt értünk el. A fáradtság azonban nem engedte meg, hogy a továbbjutást megszerezzük. Kár érte".

Az SK legközelebb április 16-án, kedden 18 órától a Sepsiszentgyörgyi Spicomot látja vendégül a sportcsarnokban.