Székelyek futsaloznak az Eb-n

Két FK-játékossal a keretben kedden kezdi el fennállása harmadik Európa-bajnokságát a román teremlabdarúgó-válogatott.

futsal, mánya szabolcs
Mánya Szabolcs is elutazott Belgiumba.
2014. január 27., 13:39

Kedden rajtol a kilencedik kiadásához érkezett teremlabdarúgó Európa-bajnokság. A belgiumi tornára tizenkét nemzeti együttes jutott ki, melyet a kiírás szerint a szervezők négy hármas csoportba sorolták. A nagy favorit idén is a spanyol csapat, akik a legutóbbi négy kontinenstornát megnyerték. A mezőnyben ott a román gárda is.

A román válogatott az előselejtező csoportban 6–2-re verte Lettországot, 2–1 arányban kikapott Oroszországtól, illetve 1–1-es döntetlenre végzett Kazahsztánnal. A selejtezőmeccsen Szerbia volt az ellenlábas, akikkel kettős győzelemmel tudták le a párharcot: hazai pályán 2–1-re, idegenben 7–2-re diadalmaskodtak.

román válogatott, futsal

Románia a harmadik kontinenstornán szerepel. Először 2007-ben jutott ki az Eb-re, akkor Jakab Zoltán vezette a válogatottat, a keretben több magyar ajkú játékossal (Klein László, Szőcs Lóránd, Szőcs László, Mihály Zoltán, Csoma Alpár). Ami az eredményt illeti, egy győzelmet arattak a csehek ellen, majd vereséget szenvedtek az olaszoktól és a házigazdáktól. A 2012-es, horvát tornán sikerrel vették a csoportkört, a negyeddöntőben a spanyolok búcsúztatták őket.

Az idei Eb-sorsolásnál szerencséje volt a románoknak, hiszen az első kalapból a házigazda belgákat kapták (a spanyol, az orosz és az olasz gárda volt még kiemelt), sőt a második kalapból is majd a leggyengébbnek számító Ukrajnát. A hármasból az első kettő jut a negyeddöntőbe, ahonnan már egyenes kieséssel jutnak el a döntőig.

szőcs lászló

A román csapat január elején kezdte el a felkészülést az Eb-re, Nelu Stancea szövetségi kapitány két játékost hívott be az FK Székelyudvarhelyből. Mánya Szabolcs és Szőcs László nem csak a tréningeken vett részt, hanem felkerültek a szűkítés után is a listára, itt elutaztak Antwerpenbe, akár játéklehetőséget is kaphatnak a tornán.

A futsal Eb-t élőben közvetíti az Eurosport.