Szőcs László két gólt lőtt a válogatottban

Mindkét meccsét megnyerte a Jakab Zoltán vezette román teremlabdarúgó válogatott Törökországban. Az FK-ból hárman öltöttek címeres mezt.

romanvalogatott
Klein a 12-es, Mánya a 14-es, Szőcs a 15-ös számú mezt viselte a válogatottban
2015. február 20., 10:14

Két barátságos meccset játszott a törökországi Izmitben szerdán és csütörtökön este a házigazdák csapatával a román teremlabdarúgó válogatott.

A Jakab Zoltán szövetségi kapitány által irányított együttesben az FK Székelyudvarhely három sportolója, Klein László, Mánya Szabolcs és Szőcs László szerepelt. A szerdai találkozó félidejében 0-0 volt az állás, a végeredmény 3-0 lett a román csapat javára, a gólokat Mimi Stoica, Csoma Alpár és Emil Răducu szerezték.

Másnap a román csapat ismét győzött, 1-1-es első félidő után 6-3-as vendégsikerrel végződött a találkozó. Szőcs László ezen a meccsen két gólt lőtt, a többi találatot Cristian Matei, Robert Lupu, Mimi Stoica és Ionuț Movileanu szerezték.

Március 18-21-én a csapat a Călărași-i selejtezőtornán játszik, a cél a jövő évi szerbiai Európa-bajnokságra való kijutás. A házigazda román válogatott Portugáliával, Kazahsztánnal és Grúziával került egy négyesbe, a csoportból az első továbbjut, a második pedig pótselejtezőt játszik a 12 csapatos Eb-re.