Nagyon megverték az FK-t Csíkban a portugálok

Nem tudtak mit kezdeni teremfocisaink a megyeszékhelyiek idegenlégiósaival, kategorikus Imperial Wet-győzelem lett a vége.

IMPFK1
Fotók: Imperial Wet / Facebook
2018. március 11., 20:28
2 hozzászólás.

Sajnos ezt a mérkőzést sem tudja az ablakba rakni az FK Székelyudvarhely, futsalcsapatunk idén már a harmadik vereségét könyvelhette el, mégpedig egy olyan csapat ellen, amely újoncként kezdte a bajnokságot. A csíkiak játéka az elmúlt hónapokban nem lett jobb, csupán a csapat 80%-át lecserélték külföldi idegenlégiósokra.

IMPFK2

A román teremlabdarúgó bajnokság székelyföldi rangadóját a csíkszeredai Erőss Zsolt Sportarénában játszották vasárnap este, a találkozó telt ház előtt zajlott.

Az FK a Grigoraș – Szécsi, Biró, Miklós, Szőcs ötössel kezdett (Mánya sérülés miatt hiányzott), később pályára állt a második sor is (Csala, Hadnagy, Máté, Kanyó), a második félidőben Mihai Tătar védett, de Kedei, Boda és Gálfi is kaptak lehetőséget, igaz, csak akkor, amikor már nagyjából eldőlt a meccs.

IMPFK3

A csíkiak portugál idegenlégiósai első perctől uralták a mezőnyt, a csata elég durvára sikeredett főleg az első félidőben – azonban ennek végén már 3-0 volt a hazaiak javára: két védelmi hibából kapta a gólokat az FK, illetve Alvaro egy tízméterest is bevágott.

Fordulás után sem lett jobb a helyzet, növelte előnyét a Csíkszeredai Imperial Wet, az FK Székelyudvarhely pedig picit jobban játszott, de az sajnos látszott, hogy ezt a meccset nem fogja megnyerni.

IMPFK4

A hazaiak kapusa, Rui Pedro Goncalves nagyon jól fogott, Szécsi az utolsó percekben egy hatméterest a kapufára lőtt.

Többszáz udvarhelyi szurkoló kísérte el Jakab Zoltán együttesét, sajnos csak két gólnak örülhettek, a portugál futsalosok ma egyértelműen jobbak voltak az udvarhelyieknél.

A mérkőzés alább teljes egészében visszanézhető.

Az FK jövő hétfőn, március 19-én 18 órától a Galaci United együttesét fogadja hazai pályán.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 16. forduló

Csíkszeredai Imperial Wet–Futsal Klub Székelyudvarhely 6–2 (3–0)

Gólszerzők: Alvaro (8., 17. – a másodikat 10 méteresből), Tankó (13.), Riberio (23.), Pinto (32.), Miguel Nuninho (36.), illetve Szécsi (35.), Máté (36.).