A boldogságkeresés mulatságos buktatói
MEGOSZTÓ
Tweet
Kinek a munkája mennyit ér?
Aki ott volt, látta, szerette, nevetett és vörösre...Nekünk, ha férfiak vagyunk
Mintha az udvarhelyi nők azért ültek volna be erre az...Mi vagyunk az Adria
Arról, hogy hogyan lehet férjhez adni kétszáz aranyért...A szerelemkeresés próbája fotó: Demeter Kata, Szűcs-Olcsváry Gellért
ÍRTA: GÁL ELŐD
Újabb kitűnő közös munkafolyamatot tud maga mögött Zakariás Zalán, rendező és a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor színház társulata – jelentették be hétfői sajtótájékoztatójukon.
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház rendezője és művészeti vezetője, nem első ízben dolgozik az udvarhelyi színészekkel ugyanis, a Mesél a bécsi erdő, És a csellóval mi legyen? című produkciókon kívül, a Portugál című kortárs drámát is együtt kivitelezték. Mostani közös munkájuk Gogol Háztűznézőjét öltöztette új köntösbe, ami a 19. századi orosz irodalom egyik klasszikusa.
Ez a felhőtlen komédia a szórakoztatás mellett olyan fontos egyéni és társadalmi problémákat feszeget, mint párunk és boldogságunk keresése.
Nyikolaj Vasziljevics Gogol színműve örökzöld, hiszen az egyéni boldogságunk, az egymásra találás öröme, és a valakihez való elköteleződés közötti dilemma nem veszti aktualitását. A két felvonásos darabnak maga Gogol azt a műfaji meghatározást adja, hogy „egészen valószínűtlen eset", ami arra enged következtetni, hogy sokkal többet várhatunk egy hétköznapi párkeresés történeténél.
Európaibbá vált az udvarhelyi színház
A rendező mellett Csurulya Csongor művészeti vezető, Nagy Pál, igazgató, valamint Demeter Kata, dramaturg szolgált információkkal. A darabban a társulat szinte minden színésze játszik majd.
A baróti származású rendező elmondása szerint utolsó közös munkájuk óta a társulat sokkal „európaibbá vált". Dicsérte önzetlen munkamoráljukat, ami plusz motivációt nyújtott számára, hogy még szebbé varázsolja a darabot, ugyanakkor elmondta, hogy a mű, tétje és üzenete révén kölcsönösen motiválta a színészi gárdát, hogy minél magasabbra tegyék a lécet, illetve hogy előhúzzák magukból rejtett gyermeki énjüket.
A rendező nagyra értékelte Csíki Csaba jelmez- és díszlettervező munkáját, továbbá köszönetet mondott Demeter Katának is fáradozásaiért. Zakariás Zalán szerint, bár ő akarva- akaratlanul a fiatalabb generációnak csinálja a színházat, Gogol komédiája igencsak széles korhatári skálán nyújt majd szórakozási lehetőséget az udvarhelyi színházkedvelőknek.
Csurulya zárásként hozzáfűzte, hogy az előadás sok humorral lesz tálalva, az évadon belüli hangulat egyensúlyának megtartásának érdekében.
A bemutató előadás február 26-án 19 órai kezdettel tekinthető meg, a bérletesek közül a Tomcsa Sándor bemutatóbérlettel rendelkezőket várják. Jegyvásárlásról, -foglalásról itt tájékozódhat.
SZEREPLŐK:
Agafja Tyihonovna: Mezei Gabriella, Arina Pantyelejmonovna: Fincziski Andrea, Fjokla Ivanovna: László Kata, Padkaljószin: Antal D. Csaba, Kacskarjov: Barabás Árpád, Tojasov, Iván Pávlovics: Dunkler Róbert, Anyucskin, Nyikanor Ivánovics: Szűcs-Olcsváry Gellért, Zsevakin, Baltazár Baltazárovics: Nagy Csongor Zsolt, Dunyaska: Márton Réka, Firma: Jakab Orsolya, Sztyepan: Tóth Árpád
Díszlet/Jelmez: Csiki Csaba m.v.
Rendező: Zakariás Zalán m.v.
Koreográfus: Lőrincz József
Dramaturg: Demeter Kata
Fény: Toásó István
Hang: Lőrincz József
Ügyelő: Máthé Miklós Mónika