Sport » Egyéb sport

A Zsukások megvédték bajnoki címűket

Egy év után ismét a Nagyvárdai Zsukások nyerték az Erdélyi Labdarúgó Diákkupát, a döntőben városi riválisukat verték meg.

SzecsiNyert

Szécsi a világ tetején (videó)

Volt francia válogatott labdarúgók méltatták a...
teqball02

Mi adjuk az egész román válogatottat

Ráadásul címvédőként utazunk a franciaországi...
ivovolgye

Ha október eleje, akkor irány az Ivóvölgye!

XI. kiadásához érkezett az Ivóvölgye...

IMG_4737
IMG_4737
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2009. december 23., 16:16

Megismétlődött a három évvel ezelőtti döntő, két nagyváradi együttes jutott be a fináléba. Az Udvarhelyi Fiatal Fórum és a MISZSZ által szervezett hagyományos bajnokság már a 20. éve került megrendezésre, az egyik legsikeresebb bajnokságot tudhatják maguk mögött.

IMG_4737

32 csapat közül lettek a legjobbak a Nagyváradi Zsukások, akiknek elég rögös út vezetett a győzelemig. Ez nem azt jelenti, hogy a Maláriának sokkal könnyebb dolga lett volna, hisz a negyeddöntőben csak büntetőkkel tudták kiharcolni a továbbjutást.

A fináléba való kerülésnél a Zsukások a Debreceni Á-men FC csapatát verték meg 4-1 arányban, a Malária pedig az ugyancsak magyarországi Budapest ELTE együttesét győzték le.

Jöhetett a mindent eldöntő csata, ahol az elvártakhoz megfelelően magas színvonalon folyt a meccs. Gól nélkül zárult az első játékrész, egy kiegyenlített játék után következett a második félidő. Előbb a Malária jutott vezetéshez egy csodaszép góllal, de ezt megtronfolva a Zsukások kiegyenlítettek a mégszebb találatukkal.

Nem dőlt el rendes játékidőben a bajnoki cím sorsa, így büntetőkre került sor. Mindketten egyet-egyet hibáztak az elején, a végére pedig a Zsukások kapusa nagyot alakított és védéseinek köszönhetően harmadik alkalommal is megnyerték a bajnokságot.