Míg mi Székelyudvarhelyen tömegfutottunk, az udvarhelyi sportegyesület Tusnádon aratta a babérokat.

ivovolgye

Ha október eleje, akkor irány az Ivóvölgye!

XI. kiadásához érkezett az Ivóvölgye...

tusnadmaraton
A Feel Good Runners csapata a dobogó legmagasabb fokán, fotó: Tusnád Maraton Facebook oldala
szerkesztoÍRTA: GÁL ELŐD
2017. június 13., 14:59

Miközben Székelyudvarhelyen a 9. Városi Tömegfutás zajlott, Tusnádon megrendezték a szintén kilencedik HRI Vitalion Tusnád Maratont, amelyet több számban is a székelyudvarhelyi Feel Good Sportegyesület futói nyertek.

A versenyzőknek Tusnád központjából indulva a Szent Anna-tónál felállított célig egy 23 kilométeres távot kellett megtenniük, amelyet csapatban vagy egyénileg is teljesíthettek. Az egyéni versenyben Miklós Artúr a férfiak, és Maria Magdalena Velișcu a hölgyek mezőnyében diadalmaskodott, a Feel Good csapata pedig a váltók két számában is nyerni tudott.

A férfiak váltóversenyében 13 csapat közül végzett az első helyen az udvarhelyi egyesület, amelynek csapatát Ilyés Lóránd elnök mellett Takács Szabolcs és Csizmadi Mihály Zsolt alkotta, és több mint tíz perccel a második helyen beérő csapat előtt teljesítették a távot, 1 óra 29 perc és 43 másodperc alatt.

A vegyes váltóban a Balázsy Hajnalka, László Szilárd és Albert Levente alkotta hármas nyert. Utóbbi, ahogy korábban írtuk futva tette meg a csíksomlyói zarándokutat is. A huszonhárom csapatból csupán nekik sikerült 2 órán belül célba érniük.