Győzelemmel indított az FC Székelyudvarhely

Megkezdődött a harmadosztályos román labdarúgó bajnokság, első mérkőzésükön nyertek a mieink.

IMG_2353
IMG_2353
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2010. február 26., 16:19

Besztercére utaztak Dusinszki Zoltán és Dénes Jenő tanítványai a tavaszi szezon első fordulójában. Tavaly hazai pályán 3-1-es vereséget szenvedett az udvarhelyi gárda, idegenben sikerült a visszavágás a Gloria fiókcsapatával szemben.

IMG_2353
illusztráció

Idegenben megbosszulták a hazai pályán elszenvedett vereséget, 2-1 arányban nyert az FC Székelyudvarhely. Az első félidőben több ajtó-ablak helyzetet is elpuskáztak a mieink, Zereș Alin és Csíki Dénes is csak a kapufáig jutott el, majd Zereș még egy óriási gólszerzési lehetőséget is hibázott. Nem talált be egyik fél sem a másik kapujába, így 0-0-ás döntetlennel ért véget a játékrész.

Pihenő után a hazaiak is megzörrentették az udvarhelyi kapufát, de betalálni ők sem tudtak. Ezután Besztercére jött a hidegzuhany, ugyanis Vătămăniuc Sándor fejesgóllal bevette kapujukat. Vezetett a vendégcsapat, és növelte is előnyét, Lazăr Ovidiu egy ellentámadásnál kicselezte a védőket, és a jobb alsóba gurította a játékszert. Ezzel kétgólos előnyre tettek szert a mieink, azonban rögtön a második találat után kapott egy piros lapot az első gól szerzője, Vătămăniuc, mivel begyűjtötte második sárgáját is.

A Gloria emberelőnybe hibára tudta kényszeríteni a vendégeket, de már az utolsó percekben jártak, visszahozni nem tudták a meccset. Nagyon jól startolt az FC Székelyudvarhely, önbizalomnak ez pont kellett.

Dusinszki Zoltán: "Gratulálok a fiúknak, ez a győzelem csakis az ő érdemük. Megértették, hogy mit kell játszani, és a kemény védekezésre építkezve ellentámadásokból sikerült kialakítani több nagy helyzetet is, amiből kettőt sikerült kihasználni. Motiváltan játszottak, aminek meg is lett az eredménye."

Besztercei Gloria II - FC Székelyudvarhely
Gól: Rogozan Claudiu (88.), illetve Vătămăniuc (55.), Lazăr (78.)
Piros lap: Vătămăniuc (79.).

A forduló további eredményei és a bajnokság állása megtekinthető a sporteredmények kategóriában.