Hetvenötből hatodik!

A hatodik helyen végzett a Vasas Femina U15-ös ificsapata, csak a negyeddöntőben tudták megállítani a lányokat.

DanaCup
Fotó: Facebook / Vasas Femina
szerkesztoÍRTA: UH.RO
2017. július 28., 15:48

Dániai labdarúgó tornán vett részt a héten a Vasas Femina U15-ös országos bajnok csapata. A dániai Hjorring településen zajló Dana Cup-on 75 csapat vesz részt, 18 csoportba osztva. Norvégia 55 csapattal, Dánia 10, az Egyesült államok 4, Svédország 2, Svájc, Németország, Mexikó és Románia 1-1 gárdával vettnek részt.

A Vasas Femina négy norvég csapattal játszott a csaoportjában: a Berg TT-t 5-2-re verte, az Oppdaltól 4-3-ra kikapott, a Fyllingsdalen együttesével 1-1-es döntetlent játszott, a Kvinesdalt 3-0-ra győzte le. A csoport második legjobbjaként lépett tovább a legjobb 32 közé, ahol a szintén norvég Dahle-Nordlandet 4-2-re győzte le büntetőrúgásokkal. A nyolcaddöntőben megint egy norvég csapat, a Fossum együttese ellen 1-0-ra győztek.

A végállomást a negyeddöntőben a dán AaB csapata jelentette, pénteken kora délután a dán csapat egy tizenegyes után (Sándor Barbara kivédte a büntetőt, de a kipattanót értékesítették) lőtte az egyetlen gólt, így 1-0-ra kikaptak a lányok és kiestek, a torna 6. helyén végzetek.