Sport » Futsal

Nyolc közé lőtte magát az SK

Nagyot harcolt a Székelyudvarhely Sport Klub a teremlabdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében. Kiverte a Galaci Unitedet.

futsalweekmagyarbosznia

Góllal mutatkozott be a székely játékos a magyar válogatottban (videó)

Két székely játékost hívtak be a magyar...
valogatott

A teremfoci nagyágyúi jönnek Székelyudvarhelyre

A kétszeres világbajnok, illetve hétszeres...
CSC 0183

Teremfoci: Székelyudvarhelyi FK–Temesvári Informatica (ÉLŐ)

Nem tudsz ott lenni a városi sportcsarnokban a teremfoci...

futsal, sk
Szőcs két gólt jegyzett.
szerkesztoÍRTA: JÓZSA CSONGOR
2013. február 28., 20:11
2 hozzászólás.

Csupán kilenc játékossal – akik közül jobbára hatan játszották le a meccset – utazott el a Székelyudvarhely Sport Klub a Galaci Unitedhez, hogy a teremlabdarúgó Román Kupa egyik legerősebb párosításán lépjen pályára. A Duna parti városban a Péter – Szabó, Szőcs, Bíró, Birtalan (játszottak még: Réti – Képíró, Bodor) összeállítással kezdett a vendégcsapat.

A védekezésre összpontosítottak, innen indították az ellentámadásokat. Amikből volt bőven lehetőség arra, hogy gólt szerezzenek, de ezek rendre kimaradtak. A játékrész derekánál egy lecsorgó labda akadt be az SK-hálóba, de a pihenő előtt azért Szőcs egyéni akció révén kiegyenlített (1–1).

A második félidőben sem változott sokat a játék képe, az udvarhelyiek három ízben is átvehették volna a vezetést, de vagy a kapusban akadt el a játékszer, vagy pedig a kapufa mentett. A 37. percben aztán csak meglett a hőn áhított vezetés, Szőcs megvillanását követően (1–2).

A galaciak rögtön mezőnyjátékosra cserélték kapusukat, de a húzás nem jött be: Bíró csípett el egy átadást, az üres kapuba gurított (1–3). De nem volt még vége, egy perccel a lefújás előtt betaláltak a házigazdák, a hátralévő másodperceket azonban kibekkelte a Sport Klub, így ott van a negyeddöntőben.

Albert István, az SK edzője portálunknak értékelve elmondta: „Rég nem nyertünk Galacon. A kupa nem volt prioritás számunkra, de ha már leutaztunk 400 km-ert, akkor nyerni akartunk. A fiúk hősiesen harcoltak, nagyon elfáradtak. Remélem, hogy a bajnokságban is hozni tudjuk a győzelmet ellenük".