A végén lecsapott az SK haragja

Csak első látásra szerzett könnyed, ötgólos győzelmet a Székelyudvarhely SK a teremlabdarúgó élvonalban a Dava Déva ellen.

futsal
Fotó: Kakasy Botond/archív.
2013. április 08., 19:12
4 hozzászólás.

Nem kaptak majd három hónapja fizetést, de mégis az elutazás mellett döntöttek a Székelyudvarhely Sport Klub játékosai. Hétfőn este a Dava Déva otthonában vendégszerepeltek. A vendégek a Péter – Miklós, Bíró, Szabó, Szőcs (játszott még: Képíró, Kovács, Birtalan, Ozsváth) összeállítással kezdtek. A meccs első felében csak kóstolgatta egymást a két ellenlábas.

A gólgyártást az SK kezdte, rögtön hárommal: Szőcs szabadrúgást lőtt szemfülesen a hálóba, Szabó egy szép akciót követően az üres kapuba passzolt, Miklós pedig egy szögletet pofozott a gólvonalon túlra, így a 16. percben 0–3-at mutatott az eredményjelző. A pihenőig szépített a hazai gárda.

A második játékrészt nagyon rosszul kezdte a bronzérmes, két perc alatt ki is egyenlített a Hunyad megyei együttes (3–3). Miklós, majd Bíró gólja után valamelyest visszaállt a rend, de a 4–5-ös dévai találat után villant a piros lap Szőcs előtt. Reklamálásért azonnal kiállították a 34. percben.

A kétperces emberhátrányt kivédekezték a fiúk, aztán annyira felvillanyozódtak, hogy a hátralévő négy minutumban ugyanennyiszer vették be a kaput: Szabó, Miklós, Bíró értékesítette az adódó szituációkat, majd Szabó kisbüntetőből állította be a 4–9-es végeredményt.

Albert István, az SK edzője portálunknak kiemelte a hősies küzdelmet: „A második félidőt álmosan kezdtük, ez szinte megbosszulta magát. Aztán Szőcs kiállítását követően a fiúk megmutatták, hogy képesek jól futsalozni".

Szőcsnek biztosan ki kell hagynia a soron következő, a Kolozsvári Clujana elleni idegenbeli Román Kupa negyeddöntőt.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 20. forduló:

Dava Déva–Székelyudvarhely Sport Klub 4–9 (1–3)

Gól: Szőcs László (12.), Szabó Zsolt (13., 36., 40.), Miklós Sándor (16., 24., 37.), Bíró Attila (30., 38.).

Kiállítva: Szőcs László (34.)