Döntetlent ért el az FK a bajnoknál

Szerdán délben a Marosvásárhelyi City'us otthonában lépett pályára felkészülési meccsen az FK Székelyudvarhely.

futsal, fk székelyudvarhely
Fotó: archív.
2013. augusztus 14., 16:00

A felkészülési időszak fontos állomása volt a teremlabdarúgó címvédő elleni találkozó. A Jakab Zoltán által irányított együttes jól játszott, végig partiban volt a házigazdákkal a kétszer 40 perces játékidő alatt. A szünetben 6–4-re a Maros partiak vezettek, a végeredmény 10–10 lett.

A trénernek kisebb egészségügyi okok miatt nélkülöznie kellett Szécsi Barnát, Klein Lászlót, Péter Róbertet. A találatokat Szőcs László, Mihály Zoltán, Mánya Szabolcs 2-2, Birtalan Barna, Bíró Attila, Péter Mózes és Miklós Tamás szerezte. Utóbbi játékos újonc a keretben, a Sepsiszentgyörgyi Spicomnál szerepelt az elmúlt idényben, 20 éves, tehetséges sportolóról van szó.

Portálunknak értékelve, a tréner elmondta, örül az eredménynek: „Udvarhely még csak szoros meccset sem tudott játszani Vásárhellyel az elmúlt három évben, így ez a döntetlen jókor jött. A fiúk játékával elégedett vagyok, méltó ellenfelei voltunk az aranyérmesnek. Azért vannak hibák, van olyan játékos, aki fizikálisan még nincs a szinten. Szép gólokat is rúgtunk, de kaptunk tíz találatot, ami azt mutatja, hogy a védekezésben van mit még fejlődni".

Ami a folytatást illeti, hétfőn Kézdivásárhelyre utazik az FK Székelyudvarhely barátságos meccsre, majd jövő szerdán a Marosvásárhely érkezik a sportcsarnokba a visszavágóra. A bajnokság sorsolását augusztus 20-án, kedden tartják Bukarestben.