Túlteljesítette a tucatot az FK

Edzőmeccsnek felelt meg az FK Székelyudvarhely kolozsvári vendégszereplése, ahol a fiúk kitömték ellenfelük kapuját.

fk székelyudvarhely, szentgyorgy, futsal
Fotó: Kakasy Botond/archív.
2013. október 06., 15:48

Vasárnap délután a Kolozsvári Clujana otthonában lépett pályára az FK Székelyudvarhely. A kincses város együttesével szemben nem is lehetett más a célkitűzése a székelyföldieknek, mint a maximális pontszám megszerzése. Az első percektől elkezdte az ostromot a Jakab Zoltán által felkészített gárda.

A vendégek a Klein – Mihály, Szabó, Szőcs, Mánya ötössel kezdtek, a meccs során minden benevezett játékos a pályára lépett (Réti – Szécsi, Péter, Kovács, Birtalan, Bíró, Miklós). Egymás után lőtték a gólokat az udvarhelyiek, az első félidőben Mihály négyszer is betalált, a pihenőre pedig úgy mehettek a felek, hogy 0–7 állt az eredményjelzőn.

A második félidőben sem változott a játék képe, az FK úgy nyert 13–1-re, hogy meg sem kellett nagyon izzadnia. Ahogy az edző fogalmazott, ez a találkozó jó indulattal fogható fel edzőmeccsnek. „Az egyetlen dolog, ami nem tetszett, hogy két sárga lapot is összeszedtünk: Szőcs és Birtalan is úgy kapott figyelmeztetést, hogy már sokkal vezettünk. Egy vásárhelyi és egy dévai játékvezetőt küldtek a meccsre, akik csak nekünk adtak lapokat, míg a hazaiak közül legalább két játékost ki kellett volna állítaniuk" – mondta el Jakab portálunknak.

Negyedik bajnoki meccsén a negyedik győzelmét húzta be az FK Székelyudvarhely, a vezetőség ezúttal mond köszönetet a több mint 50 egyetemistának, akik a helyszínen biztatták őket. Következik a Iaşi elleni hazai meccs október 12-én, szombaton 18 órától a városi sportcsarnokban.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 4. forduló:

Kolozsvári Clujana–FK Székelyudvarhely 1–13 (0–7)

Gól: Mihály Zoltán 5, Szécsi Barna, Mánya Szabolcs 2-2, Szabó Zsolt, Bíró Attila, Birtalan Barna, Péter Mózes.