Elődöntőbe jutott az FK

Háromgólos győzelmével a második találkozót is hozta a Dunărea Călărași ellen az FK Székelyudvarhely, így a legjobb négybe jutott.

fkcalaras-2
Fotó: Kakasy Botond
szerkesztoÍRTA: UH.RO
2014. május 11., 20:03

A Klein – Mihály, Mánya, Szécsi, Szabó kezdőötös (játszottak még: Péter – Szőcs, Bíró, Birtalan, Miklós, Simon, Kovács) a negyedik percben szerzett vezetést, de Jakab Zoltán csapatát váratlanul érte, hogy az ellenfél néhány perc alatt fordítani tudott. A gépezet azonban beindult, elsőorban Mihály Zoltán gyönyörű játékának köszönhetően az FK felülkerekedett ellenfelén és kétgólos előnnyel mehetett pihenni.

Fordulás után még elszántabb volt az udvarhelyi csapat, hamar dűlőre vitte a dolgot – a 34. percben már 8–2 volt ide, az utolsó percekben a vendégek még néhányszor betaláltak, de a győzelem egy percig sem forgot már veszélyben.

Futsal Klub Székelyudvarhely–Dunărea Călărași 8–5 (4–2)

Udvarhelyi gólszerzők: Szécsi (4.), Bíró (8.), Mihály (11., 17., 23., a másodikat tízméteresből), Mánya (23.), Kovács (30.), Miklós (34.)

A negyeddöntők végeredményei:

Galaci United–Sepsiszentgyörgyi Spicom 2–4 és 5–9

Dévai Autobergamo–Progresul Focșani 12–3 és 6–1

Marosvásárhelyi City'us–Jászvásári CSMS 14–2 és 3–2

Futsal Klub Székelyudvarhely–Dunărea Călărași 8–5 és 5–4.

Az FK a címvédő Marosvásárhelyi City'us-szal játszik a döntőbe jutásért. A Román Kupa elődöntőjének odavágóján szerdán, május 14-én 19 órától az udvarhelyiek a Sepsiszentgyörgyi Spicomot fogadják a sportcsarnokban.