Sport » Futsal

Nem sikerült bevenni Déva várát

Megszakadt az FK veretlenségi sorozata, a bajnok Dévai Autobergamo otthonában elszenvedte idei első vereségét.

futsalweekmagyarbosznia

Góllal mutatkozott be a székely játékos a magyar válogatottban (videó)

Két székely játékost hívtak be a magyar...
valogatott

A teremfoci nagyágyúi jönnek Székelyudvarhelyre

A kétszeres világbajnok, illetve hétszeres...
CSC 0183

Teremfoci: Székelyudvarhelyi FK–Temesvári Informatica (ÉLŐ)

Nem tudsz ott lenni a városi sportcsarnokban a teremfoci...

Küzdött becsülettel az FK, de Déva szerezte meg mindhárom pontot. Fotó: archív
2014. október 29., 19:17
1 hozzászólás.

A címvédő otthonában a Klein – Mihály, Mánya, Szécsi, Szőcs kezdőötös (pályára lépett még Péter – Kovács, Biró, Szabó és Miklós) hozta játékba a labdát, a bajnokcsapat pedig a Iancu – Florin Matei, Lupu, Moț, Cristian Matei (játszott még Obadă és Munteanu) sorral nézett farkasszemet, akik a meccs első perceiben többet is tartották a labdát. Azonban Jakab Zoltán csapata rendre megvillant, Szőcs, illetve Mihály olykor megeresztettek egy távolibb lövést is, de – akárcsak az ellenfél – bevenni nem tudták a kaput.

Klein nagyon jól védett, azonban negyedóra után megtört a jég, az edző-játékos Lupu egy kényszerítőzés után a bal hosszúba pöckölt. Utána Klein sárga lapot kapott, Fl. Matei műesését ette meg a Bogdan Sorescu – Gherman Gabriel kettős, szerencsénkre a közeli szabadrúgás eredménytelen maradt.

Fordulás után rögtön kiegyenlítettünk, Szécsi lopott labdát, elkaptuk a dévai védelmet ellentámadásból. Öt percig nagyon kiegyenlített volt a játék, ám Fl. Matei két távoli gólja azt jelezte, hogy ebben a periódusban már jobb volt a bajnokcsapat.

Szőcs ugyan kihasznált egy védelmi hibát, így megtört a többhetes gólcsendje, ám kiegyeníteni nem tudtunk. A vészkapusos játékunk sem volt eredményes – ez már 4–2 után volt, Obadă ugyanis Kleint is elfektetve vitte be a negyediket, majd a fiatalabb Matei, Cristian adta meg a kegyelemdöfést, szintén ellentámadás után.

Habár abban reménykedtünk, hogy a fáradó Dévát (gyakorlatilag öt játékos játszotta végig a mérkőzést, a vége után a padlóra rogytak a fáradságtól) meg tudjuk fogni, ez nem sikerült, a bajnokcsapat első sora még mindig nagyon jó. Fogást ugyan talált rajta az FK és nem is játszott rosszul, de fejet kellett hajtania a jobb csapat előtt.

Az FK szombaton, november 1-jén 19 órától Sepsiszentgyörgyön játssza következő bajnokiját.

Teremlabdarúgó 1. Liga, elhalasztott mérkőzés:

Dévai Autobergamo – FK Székelyudvarhely 5–2 (1–0)

Gólszerzők: Lupu (15.), Fl. Matei (26., 29.), Obadă (35.), Cr. Matei (36.), illetve Szécsi (21.), Szőcs (30.)

Sárga lap: Cr. Matei, Moț, illetve Klein, Biró, Szőcs.