Nehezen, de elhozta az FK a három pontot

Egygólos győzelmet aratott a Jakab-legénység Resicabányán, nehéz meccsen van túl a csapat.

Fotó: Sinka-Király Levente / archív
2015. február 08., 20:08

Nemhiába hívják Muncitorulnak a resicabányai alakulatot: foggal-körömmel, igen szívósan játszották a vasárnap esti találkozót, alaposan megnehezítve az FK dolgát. Az utolsó pillanatokig harcolt a hazai gárda, de minden jó, ha a vége jó, a kitűnően játszó Mánya vezérletével sikerült megnyerni a meccset.

Az első félidőben kiegyensúlyozott volt a játék, a Klein – Mihály, Mánya, Szécsi, Szőcs (pályára lépett még Csoma Ferenc, Biró, Szabó és Miklós) felállás kétszer is vezetett Mánya és Mihály góljaival, ám a házigazdák egyenlítettek mindkétszer.

Sőt, a második félidőben a vezetést is megszerezték, Csoma Ferenc gólba tartó labdát kézzel állított meg, így kiállították, a büntetőt pedig a hazaiak berúgták, így 3-2 volt oda. Szerencsére sikerült a hazaiak fölé kerekedni és nehezen, de megnyerni a meccset, a győztes gólt Szécsi szerezte, az utolsó percekben Mihály kisbüntetőjét kivédte a hazaiak kapusa.

Jakab Zoltán klubelnök-edző nem volt vidám a meccs után, mint portálunknak elmondta, nagyon megszenvedtünk a győzelemért, holott ez nem így kellett volna legyen. Sok helyzetet kihagytunk és könnyen kaptunk gólokat

Legközelebb jövő hétfőn, február 16-án hazai pályán lép pályára az FK, akkor Sepsiszentgyörgy együttesét fogadja a Román Kupa nyolcaddöntőjében.