Kiesett a kupaküzdelmekből az SK

Derekasan küzdött a Székelyudvarhely Sport Klub a teremlabdarúgó 1. Liga hétfő esti Román Kupa negyeddöntőjében a Sepsiszentgyörgyi Spicom otthonában. A háromszékiek egyszer vezettek. A legjobbkor.

Futsal_2011_12/spicom_sk_2011_dec5
2011. december 05., 19:22

Az utolsó mérkőzését játszotta a Székelyudvarhely Sport Klub. A Román Kupa negyeddöntő párosításai közül a Jakab Zoltán által irányított együttesé volt a legnehezebb: a bajnokság második helyezettjének otthonában, a Sepsiszentgyörgyi Spicomnál lépett pályára.

A Scurtu – Mihály, Csoma, Szabó, Birtalan (játszottak még: Mitra, Biró, László) összeállítású együttes kitűnően rajtolt: Szabó előtt egy óriási kapushibát használt ki, majd ő passzolt remekül Birónak egy szabadrúgást követően. De két perc alatt egyenlített ki a házigazda, a szünetig pedig egy-egy gól esett.

A második félidőben sem változott a játék képe, többnyire a sepsiszentgyörgyiek támadtak, az SK pedig megpróbált minden lehetőséget kihasználni. Ugyancsak egy állított helyzetből Mihály szerzett vezetést (3–4). Erre kétszer válaszolt a háromszéki csapat, így ha a hazaiak csak egyetlen alkalommal vezettek is, ők jutottak a legjobb négy közé.

Jakab Zoltán, az SK edzője honalapunknak elmondta: „Ezzel a rövid kispaddal egy jó hangulatú meccset játszottunk. A végén nem tudtuk megoldani a feladatokat. Egésszel ősszel nem volt egy jó kapusteljesítményünk, így ebben a sportágban jobb együttes ellen nehéz nyerni. Ha a téli szünetben nem tudunk 1-2 játékossal minőségileg erősödni, akkor nagyrészt ennyire lehetünk képesek".

Csupán egyetlen dolog miatt bánhatjuk, hogy kikapott az Udvarhely: jövő nyáron itt rendezik a döntőt.

Teremlabdarúgó Román Kupa, negyeddöntő:

Sepsiszentgyörgyi Spicom–Székelyudvarhely Sport Klub 5–4 (3–3)

Gól: Burciu (11., 20., 36.), Máté (13.), Bocz (34.), illetve Szabó (4.), Biró (8.), Mihály (18., 25.).

Fotók: Henning János.