Győzelemmel kezdte az SzKC a bajnokságot

Habár az első félidőben még bizonytalankodott, a meccs végén megérdemelt győzelmet aratott az újonc ellen az SzKC.

vasluiszkc1a
Fotó: Facebook.com/hcvaslui
2014. augusztus 30., 19:11

A bajnokságban most rajtoló Vaslui HC otthonában a Tevzadze - Mihalcea, Sipos, Kuzmanoszki, Rusia Onyejekwe, Tálas felállásban kezdett Vlad Caba csapata (játszott még Szabó, Orbán L. – Majnov, Ferenczi, Sztojlov, Komporály).

Az első percek egyik csapatnak sem mentek igazán jól, hibát hibára halmoztak a játékosok. Aztán sikerült meglépnie az SzKC-nak, de csak 2-3 góllal, a hazaiak pedig egyenlítettek a játékrész végéig.

A kocka a második félidő elején fordult, az SzKC nagyon belejött a játékba, elhúzott öt góllal, majd hat is volt közte, ezt pedig végig tudta tartani, magabiztosan nyerte meg a találkozót.

Az első meccs így kipipálva – fontos is volt, mert a következő héten állni fog az SzKC, majd szeptember közepén három meccse is lesz egy hét alatt (Tg. Jiu itthon, Steaua idegenben, Konstanca itthon).

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, 1. forduló

Vaslui HC–Székelyudvarhelyi KC 24–28 (12–12)

Az udvarhelyi gólszerzők: Mihalcea 7 (hármat hetesből), Rusia 6, Tálas 5, Kuzmanoszki 3, Sztojlov, Onyejekwe 2–2, Sipos, Ferenczi, Majnov 1–1.

Hétméteresek: 3/2, illetve 5/3.

Kiállítások: 4, illetve 8 perc.