Így tért vissza a kézilabda Udvarhelyre

Remek hangulatban, teltház előtti győzelemmel mutatkozott be hazai pályán a Szejke SK.

szejkesk torda 02
Szejke-Torda, fotó: Sinka-Király Levente
szerkesztoÍRTA: SINKA-KIRÁLY LEVENTE
2018. október 01., 12:09

Kilenc hónapot, tizenhét napot és egy órát kellett várni arra, hogy a városi sportcsarnokban ismét felnőtt férfi bajnoki kézilabdamérkőzésen szurkolhassanak a sportág kedvelői.

Az újonnan alakult Szejke SK a másodosztály D csoportjának második fordulójában a Tordai Potaissa II. együttesét fogadta vasárnap este.

szejkesk torda 01

A Sipos Lóránt által irányított udvarhelyiek esélyt sem adtak a vendégeknek a pontszerzésre. Kopacz, Kónya és Szász góljaival már a harmadik percben 3-1-re vezettek. Innen még próbált kapaszkodni a fiatal tordai csapat, de gyorsan elhúztak a hazaiak az eredményjelzőn. Félidőre hétgólos udvarhelyi előnnyel mentek a csapatok (17-10).

A második játékrészben sem tört meg a Szejke SK lendülete. Végig hét-kilenc gól volt a különbség a két csapat közt. A találkozó végül 34-26-os végeredménnyel ért véget.

szejkesk torda 03

A szurkolók megkapták a megérdemelt szép játékot, a csapat is megkapta a jól megérdemelt szurkolást. Az udvarhelyiek legközelebb október 9-én a Nagyszebeni KC otthonában lépnek pályára.

Férfi kézilabda, A osztály, D csoport, 2. forduló:

Székelyudvarhelyi Szejke SK-Tordai Potaissa II. 34-26 (17-10)

Gólszerzők: Buguleț 1, Komporály 8, Kopacz 3, Fekete 4, Kónya 2, Szász 4, Jére 1, Tăuțean 5, Daninfeld 3, Pál 2, Lázár 1.

Védések: Orbán Sz. (9 védés, 10 kapott gól), Jobb (8 védés, 16 kapott gól).

Szejke SK: Orbán Sz., Kónya, Fekete, Kopacz, Szász, Buguleț, Komporály.

Cserék: Jobb, Jére, Tăuțean, Daninfeld, Pál, Orbán L., Lázár, Lőrinczi.

Vezetőedző: Sipos Lóránt.