Lemosta ellenfelét a pályáról az SzKC, vezeti az alapszakaszt

Újabb három pontot gyűjtött be a Székelyudvarhelyi KC, főleg második félidőbeli játékával. A tabella élén áll a csapat.

galacszkc1
2015. szeptember 13., 15:42
2 hozzászólás.

Az első félidőben egyáltalán nem játszott jól a vendégcsapat, a házigazdák rendre 2-3 góllal mentek – szívós, kemény ellenfélnek bizonyult az újonc galaci együttes. Az SzKC nagyon sok támadást elhibázott, az ellenfél rendszerint büntetett, aztán a játékrész végére fordult a kocka, az udvarhelyiek átvették a vezetést.

Sokkal jobban összejött a második játékrész a KC-nak, hiszen folyamatosan növelte előnyét, ellenfele összeesett, a feketemezes udvarhelyiek egyre-másra dobták a gólokat, végül tizenegy gólos győzelmet arattak. Az SzKC-ban továbbra sem lépet pályára a sérült Majnov, illetve Sajin a leigazolását még mindig nem sikerült elrendezni.

Az udvarhelyi együttes jobb gólarányának köszönhetően vezeti a tabellát a szintén 15 pontos Bukaresti CSM előtt. A KC a 6. fordulóban hétfőn, szeptember 21-én 17 óra 45 perckor a Dunărea Călărași-t fogadja, az összecsapást a kézilabda-szövetség honlapja szerint élőben közvetíti a Digi Sport. A Galaci CSU – SZKC rövid összefoglalóját itt nézheti meg.

Az 5. forduló további eredményei: Nagybányai Minaur–Temesvári Politechnica 29–24, Focșani CSM–Bukaresti Steaua 24–34, Vaslui HC–Bukaresti CSM 27–28, CSM Ploiești–Tordai Potaissa (szept. 14, hétfő, 17.30, Digi Sport), Dunărea Călărași–Bukaresti Dinamo (szept 15., kedd, 18.00, Digi Sport), Zsilvásárhelyi Pandurii–Resicai Adrian Petrea (szept. 16., szerda, 18.00).

Férfi Kézilabda Nemzeti Liga, 5. forduló

Galaci Dunărea Sportcsarnok, 600 néző. Vezették: Diana Florescu és Anamaria Stoia (Bukarest)

GALACI CSU DANUBIUS – SZÉKELYUDVARHELYI KC 23–34 (12–14)

CSU Danubius: Fuică – Cristescu 4, Ciobanu 3, Frangulea 1, Burlacu 1, Mureşan 3, Mârşiu 1. Csere: Drenceanu – Poteră 1, Lăpuşneanu, Sahin, Niţu 5, Grigore, Dospinescu 2, Udriştioiu 1, Ionel 1. Edzők: Florin Andronic és Miron Stanciu.

SZKC: Jokanovic – Mihalcea 8, Markez 6 (5), Rusia 3, Ojleski 2, Tálas 5, Sipos 4. Csere: Szabó, Orbán Szilárd – Kuzmanoski 1, Onyejekwe 3, Szász, Csog 2, Kónya. Edző: Vlad Caba.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–3, 14. p.: 6–4, 20. p.: 9-7, 25. p.: 11–10, 29. p.: 11–13, 37. p.: 14–17, 45. p.: 19–22, 54. p.: 20–30, 57. p.: 21–32.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc

Hétméteresek: 2/2 ill. 5/5