Ez is megvan: Vasluiban nyert az SzKC

Nagyon jó első félidővel, magabiztos folytatással szerezte meg az újabb három pontot az udvarhelyi csapat.

szkc-vaslui-1566
Mihalcea volt az egyik legjobb. Fotó: Csedő Attila / archív
2015. december 15., 19:32

Már a Vaslui-i találkozó első perceiben látszott, hogy nagyon eltökélt a vendégcsapat, nemcsak a mezőnyben ment jól, hanem Szabó Levente is jó formát mutatott. Egyre-másra szereztük a gólokat, aztán az első félidő vége felé belejött a hazai együttes is, eszünkbe juttatta, hogy Udvarhelyen milyen nehezen nyert az SzKC ellenük.

A második félidőben ismét rákapcsolt az SzKC és nem engedte ki a kezéből a vezetést, a hazaiak nem tudtak kiegyenlíteni, csak hárommal tudták megközelíteni a jobban játszó vendégeket. Végül hat góllal hozta a meccset az SzKC, az együttesnek ez volt az utolsó idei bajnokija, csütörtökön 19 órától a Román Kupa nyolcaddöntőjében a Temesvári Polit fogadja, a továbbjutás ezen az egy mérkőzésen dől el.

Férfi Kézilabda Nemzeti Liga, 17. forduló

VASLUI HC–SZÉKELYUDVARHELYI KC 27–33 (13–16)

SZKC: Szabó (15 védés/27 gól) – Mihalcea 11 (4), Markez 3 (2), Tálas 4, Onyejekwe 3, Rusia 4, Ojleski 2. Csere: Kuzmanoski 3, Sipos, Ghiță 3. Edző: Vlad Caba.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 1–1, 12. p.: 3–7, 21. p.: 7–11, 28. p.: 12–18, 35. p.: 15–19, 44. p.: 19–22, 50. p.: 21–26, 52. p.: 22–28.

Hétméteresek: 2/1, illetve 8/6.

Kiállítások: 12–14 perc.