Nagyon megvertük Konstancát!

Kitűnő játékkal, ellenfelének esélyt sem adva kilencgólos győzelmet aratott hazai pályán a Székelyudvarhelyi KC kézilabda-csapata a Nemzeti Bajnokság 3. fordulójában.

Kezilabda_0908_SzKC-Konstanca
szerkesztoÍRTA: UH.RO
2010. szeptember 11., 20:45
4 hozzászólás.

Az ellenfél a válogatott játékosokkal teletűzdelt román bajnokcsapat, a Bajnokok Ligája-résztvevő Konstancai HCM volt. A tengerpartiakat már az első percekben úgy lerohanta az udvarhelyi gárda, hogy mire feleszméltek, már négy-öt góllal elhúztak Vlad Caba tanítványai. A hazaiaknál Goran Kuzmanoszki volt igazán elemében, de Frăţilă, Ferenczi, majd Tálas is rendre mattolta Popescut, majd Stănescut is. A játékrész végén még jobban belehúzott az SzKC, pihenni ötgólos előnnyel mehetett.

A második felvonásban aztán még jobban beindult a Kuzmanoszki-henger: a macedón irányító egyre-másra lőtte a szebbnél szebb gólokat, illetve szolgálta ki társait – a 38. percben már tizenegy góllal vezetett az udvarhelyi csapat. Kapusai, Sorin Bârză, majd a játékrész közepén beálló Varó Lajos kimagasló teljesítményt mutattak be, bravúrt bravúr után. A konstancaiak csak kozmetikázni tudták az eredményt az utolsó percekben, de még felzárkózni sem volt esélyük. Megérdemelten, ellenfelét helyenként megalázva aratott fényes győzelmet az SzKC.

Székelyudvarhelyi KC-Konstancai HCM 37-28 (18-13)

Az udvarhelyi gólszerzők: Kuzmanoszki 11, Mihalcea 6, Tálas 5, Rusia 4, Ferenczi 4, Daninfeld 3, Frăţilă 2, Sztojlov 2.
A 3. forduló további eredményei: Tg. Jiu-Bucovina Suceava 26-23, Brassói Dinamo Municipal-Nagyváradi CSM 28-25, Kolozsvári Transilvania-Steaua 27-25, Nagybányai Minaur-Bukaresti CSM 30-24, Temesvár-Resicabánya 27-36, Szatmárnémeti CSM-Bákói Dedeman 34-27.
Az SzKC következő mérkőzését szeptember 25-én játsza a Bukaresti Steauánál.