Kihalászta a pontokat az FK

Érződött a frissesség hiánya, sok volt a pontatlanság, szoros meccsen mégis nyert az FK Székelyudvarhely.

futsal, szőcs lászló
Szőcs László mesterhármast ért el.
2013. november 30., 13:13

A bronzérmes otthonába látogatott az FK Székelyudvarhely, úgy, hogy a pontvadászatban egy elhalasztott, illetve egy elnapolt meccs miatt majd három hete nem is játszott találkozót. A Galaci United hazai pályán kellemetlen ellenlábas, nem sokan nyernek a Duna partján.

Az udvarhelyiek a Klein – Mihály, Szabó, Szőcs, Mánya (játszott még: Bíró, Miklós, Péter Mózes, Birtalan) összeállításban álmosan, görcsösen indították az összecsapást, sok volt az eladott labda, a pontatlan passz. Az első félidő nem sok játékot hozott, Klein László magabiztosan hárította pár hazai próbálkozást, nem született gól a szünetig.

A második játékrészben aztán belehúztak a csapatok, a 24. percben a galaciak megszerezték a vezetést. Ez ébresztőként hatott az FK-ra, két perc alatt Szőcs László egyenlített, majd a vezetést jelentő találatot is belőtte (1–2). Sőt, a 30. percben Bíró Attila góljával megnyugtató lett az előny.

A mérkőzésbe visszajött az ellenlábas, a 39. percig 2–3-at mutatott az eredményjelző. Ekkor Szőcs harmadik gólja nagyban eldöntötte a győztes kilétét. Kis szerencse is kellett ehhez, hiszen húsz másodperccel a végső sípszó előtt faragott a hátrányból a bronzérmes, majd az utolsó pillanatokban akár ki is egyenlíthetett volna.

Sokat érő három pontot szerzett az FK Székelyudvarhely, az edző, Jakab Zoltán viszont portálunknak adott nyilatkozatában elmondta: „Ez volt az idény eddigi leggyengébb teljesítménye, még jó, hogy meglett a győzelem. A játék képe alapján nem is érdemeltünk volna többet, a végén még a szerencse is mellettünk volt. A jó kapusteljesítmény kellett ehhez".

A folytatásban két hazai meccs következik, előbb a Kézdivásárhely, majd a címvédő Marosvásárhely érkezik Udvarhelyre.