Sport » Futsal

Nem sikerült a bravúr, nagyon kikapott az FK

Nem jutott a Román Kupa döntőjébe az FK Székelyudvarhely, Sepsiszentgyörgy magabiztosan nyerte a visszavágót.

futsalweekmagyarbosznia

Góllal mutatkozott be a székely játékos a magyar válogatottban (videó)

Két székely játékost hívtak be a magyar...
valogatott

A teremfoci nagyágyúi jönnek Székelyudvarhelyre

A kétszeres világbajnok, illetve hétszeres...
CSC 0183

Teremfoci: Székelyudvarhelyi FK–Temesvári Informatica (ÉLŐ)

Nem tudsz ott lenni a városi sportcsarnokban a teremfoci...

fk szentgyorgy5
Fotó: Sinka-Király Levente / archív
2014. május 22., 19:42

Megilletődve kezdte az FK az elődöntő visszavágóját Sepsiszentgyörgyön a Szabó Kati sportcsarnokban, a Klein – Mánya, Szabó, Biró, Szécsi (játszottak még Péter – Birtalan, Miklós, Kovács) sort már a második percben mattolták a háromszékiek spanyoljai. A sérült Szőcs László csak a lelátón foglalt helyet, nem tudta vállalni a játékot.

A nagyszámú és hangos közönség is befolyásolta a meccset, a szentgyörgyiek a 11. percben már 4-0-ra vezettek Jakab Zoltán együttese ellen. Négy perc múlva Kovács szépített, a félidő vége előtt jött még egy hidegzuhany, Péter Róbertet kiállították (kézzel ért a labdához a büntetőterületen kívül, vitatható döntés volt), de ekkor már 6-1 volt a házigazdák javára.

A korábban megsérült Klein állt vissza, kivédekeztük a két percet, húsz perc alatt Kovács gólján (Biró középreadására érkezett jól) és egy Mánya-kapufán kívül nem voltak veszélyesebb helyzeteink.

Fordulás után ott folytatták, ahol abbahagyták, Morales is betalált, majd kissé leállt a Sepsi, de így is találtak még gólokat, az FK-nak ugyan volt pár lehetősége, de még a tisztes helytállás sem jött össze, hiszen megalázó vereséget szenvedett.

Hétfőn, május 26-án 20 órától a Marosvásárhelyi City 'us ellen játssza a bajnoki elődöntő második mérkőzését az FK, a találkozót műsorára tűzte a Digi Sport.

Románia Kupa, elődöntő, visszavágó

Sepsi Futsal Sepsiszentgyörgy–FK Székelyudvarhely 9–1 (6–1)

Gólszerzők: Mario Duque (2., 11., 33.) Abraham Sanchez (4.), Gustavo Redondo (12., 16., 18.), Adrián Morales (23.), Máté József (30.), illetve Kovács Ákos (16.)

Döntőbe jutott a Sepsi Futsal Sepsiszentgyörgy 15–6-os összesítéssel.