Karcolt az SzKC játéka

Egy meccset megnyert, kettőt kikapott a hétvégi Ligakupán a Székelyudvarhelyi KC. Sokkal több kell a bajnokságban.

szkc, ligakupa
Fotó: Csedő Attila.
2013. január 27., 14:18

A meccsek sorozatát pénteken kezdte Chiajnán a Székelyudvarhelyi KC. A kiesőhelyen tartózkodó Dinamo Bukarest ellen nem volt meggyőző a Nemzeti Liga folytatását a második helyről váró gárda játéka, de nem volt kérdéses a győztes kiléte. Szinte végig a Vlad Caba által irányított együttes vezetett.

Szombaton már sokkal jobb képességű ellenlábassal kellett szembenézniük Tálaséknak. A pontvadászat meglepetéscsapata, a Tordai Potaissa védekezőjátéka ellen nem találták az ellenszert. Sok labdát elcsíptek, a leindításokból pedig rendre betaláltak. Az első negyedórában csupán egyszer volt eredményes az SzKC, addig pedig tízet kapott. A gyenge kezdést nem váltotta fel a jó folytatás, így vereség lett a vége.

A vasárnapi zárónapon mégis megvolt a lehetőség, hogy a kupát hazahozzuk. Ehhez az kellett volna, hogy megverjük a Bákói Ştiinţát. Az első húsz percben kiegyensúlyozott volt a játék, innen kezdve pedig az ellenlábas irányított, az udvarhelyiek játéka visszaesett, így simán kikaptak ezen a találkozón is.

A látottak alapján több mint idényeleji formát mutatott az együttes játéka, sok hibával, néha már gyerekes megmozdulásokkal fűszerezve. A Ligakupát a negyedik helyen zártuk. Mindenképpen jó, hogy ez csak egy felkészülési torna volt, de egy hét múlva már bajnoki meccsen kell pályára lépnie a gárdának.

A Székelyudvarhelyi KC eredményei, gólszerzői:

34–29 (20–15) a Dinamo Bukaresttel

Gól: Dinescu 7, Kuzmanoszki, Adomnicăi, Komporály, Câmpan 4-4, Florea, Rusia, Tálas, Irakli, Vlad 2-2, Mihalcea 1.

29–35 (10–19) a Tordai Potaissával

Gól: Mihalcea 4, Kuzmanoszki, Dinescu, Câmpan 3-3, Adomnicăi, Irakli, Tálas, Florea 2-2, Johannson, Komporály, Vlad, Ferenczi 1-1.

20–29 (11–15) a Bákói Ştiinţával

Gól: Kuzmanoszki 5, Mihalcea 3, Câmpan, Rusia, Irakli, Tálas 2-2, Dinescu, Komporály, Florea, Ferenczi 1-1.