Kolozsvár is letudva

Idáig robog a Székelyudvarhelyi KC, minden kemény ellenfelét megverte a felkészítő meccsek során.

szkc_kolozsvar
szerkesztoÍRTA: PÁL GÁBOR
2010. január 23., 13:30

A héten negyedik barátságos találkozóját is megnyerte az udvarhelyi férfi kézilabdacsapat. Ma délelőtt Kolozsvár volt az ellenfél, de Bákó és Suceava után a kincses városiak sem tudták megfékezni a mieinket.

Egymást kóstolgatták a csapatok az első félidőben, de a játék elég feszült volt. Mindkét együttes rengeteget hibázott, sok vérszegény próbálkozással akarták bevenni a másik kapuját, valamint a hálóőrök is a helyükön voltak.

A Constantin Ștefan által irányított kolozsváriak háromgólos hátrányba is kerültek, de a szünetig ledolgozták, így a második játékrészben tiszta kártyákkal indulhatott az egyetemista csapat (13-13).

szkc_kolozsvar2

Pihenő után a KC talált be először, és a lefújásig vezetett egy-két góllal. Végig kapaszkodott a vendégegyüttes, szoros lett a befutó is: egy góllal vezetett Udvarhely az utolsó másodpercekben, támadott Kolozsvár és be is talált, de a labda csak a sípszó után hagyta el a gólvonalat.

Vlad Caba legénysége a hét elején a Bákói Dedemant kétszer verte meg, majd Kolozsvár és Suceava csapatát is sikerült legyőznie.

SzKC – Kolozsvári U Transilvania 25-24 (13-13)
Gólszerzőink: Lucsics és Tálas 5-5, Marcseta, Daninfeld, Ferenczi és Frățilă 3-3, Komporály 2, Orbán 1.
Kiállítások: 10 és 6 perc
Hetesek: 2/1, illetve 4/3.