Ilyésék a végén legyűrték az SzKC-t

Újabb felkészülési meccset játszott a Székelyudvarhelyi KC, ezúttal a a magyar ezüstérmes, BL-re készülő Pick Szeged otthonában.

pick szkc
Fotó: pickhandball.hu
2013. augusztus 22., 12:14
2 hozzászólás.

Magyarországra utazott a Székelyudvarhelyi KC, ahol négy felkészülési jellegű barátságos találkozót játszik. Szerdán este a Pick Szeged otthonában lépett pályára a Vlad Caba által irányított gárda. A Bajnokok Ligája-selejtezőre készülő hazaiaknál Ilyés Ferenc is játszott, két gólt is szerzett.

A találkozó nem hozott túl színvonalas meccset, sok volt a hiba mindkét részről, jobbára a szegediek vezettek. Azonban végig jól kapaszkodott az SzKC, csupán 1-2 gól volt a különbség, a pihenőre 14–12-es előnnyel mehetett a magyar ezüstérmes.

A második félidőt jól kezdték az udvarhelyiek, a 35. percben ki is egyenlítettek (15–15), de aztán megmutatta erejét a magyarországi gárda, valamivel emelte a tempót, a végén pedig hat góllal nyert.

A Székelyudvarhelyi KC ma Tatabányára utazik, ahol részt vesz a háromnapos IV. Grundfos Kupán, ahol a házigazdák mellett a Csrugó és a dán Silkeborg lesznek az ellenfelei.

Felkészülési meccs:

Pick Szeged-Székelyudaverhelyi KC 29–23 (14–12)

Gól: Irimescu 6, Majnov 4, Komporály 3, Câmpan, Mihalcea, Ferenczi 2-2, Kuzmanoszki, Feuchtmann, Onyejekwe, Vlad 1-1.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hetesek: 3/1, illetve 2/1.